SK Dětmarovice – SK Čeladná 3:1 (3:0)

Do očekávaného výsledku nasměrovaly utkání hned úvodní minuty, protože v té první se trefil Hojdysz, v desáté Matušík a za stavu 2:0 bylo jasné, že domácím bude k vítězství stačit málo. „To byla asi chyba, protože pak kluci předváděli opravdu jen vyloženě to, co potřebovali a nedali do hry nic navíc,“ přitakal kouč Dětmarovic Petr Czyž.

Čeladná byla směrem dopředu bezradná, ale domácí nehráli to, co v předchozích zápasech. „Přestali jsme kombinovat, nechodil nám balon, hráči si chtěli po individuálních akcích dokázat, že jsou lepší než soupeř,“ poznamenal Czyž. Jenže Čeladná celé jaro jen dohrává soutěž a je v rozkladu. Tudíž by neměla být ostatním rovnocenným protivníkem.

Domácí po půlhodině hry zvýšili Beilnerem na 3:0 a v tu chvíli už tím spíš nebylo o co hrát. „Snažili jsme se kluky v kabině povzbudit, aby se fotbalem bavili a potěšili diváky, kteří se na ně přišli podívat. Ale nebylo to nic platné, maximum do hry rozhodně nedali,“ konstatoval dětmarovický trenér.

Do druhé půle už do brány nastoupil místo Cupera gólman Mrkva, protože dětmarovická jednička utrpěla po úderu míčem do hlavy otřes mozku. „Říkal, že si půlku poločasu ani nepamatuje, bylo mu špatně a nakonec pro něj přijela sanitka,“ přiblížil Czyž.

Ani další změny v sestavě však domácí neprobrali. Hráli to, co museli a kráčeli si pro tři povinné body. Až ke konci předvedli pár slušných kombinací ze strany, jinak to ale moc povedený výkon nebyl.

A Čeladná, ačkoliv se celý zápas nebyla schopna vymotat z vlastní poloviny hřiště, se dokonce dočkala korekce, když po standardce propadl balon mezi stopery až k volnému Šrámkovi, který zblízka propálil Mrkvu – 3:1.

„Ač mi to neleze přes rty, musím říct, že hráči si během zápasu aspoň odpočinuli před další sérií těžkých zápasů, ke kterým už ale bude potřeba přistoupit tak, jako k těm předešlým. To znamená dřít do úmoru. To už nebudou soupeři na odpis,“ varovně upozornil Petr Czyž.

Branky: 1. Hojdysz. 10. Matušík, 35. Beilner – 72. Šrámek. Rozhodčí: Broskevič, žluté karty: 1:3, diváci: 150.

Dětmarovice: Cuper (46. Mrkva) – Škuláň, Prčík, Hrdina, Ligocký (60. Novák) – Schimke, Martinček, Hojdysz, Nowinski – Kratka (20. Beilner), Matušík. Trenér: Petr Czyž.

Další zápas hrají Dětmarovice v sobotu v Hradci n. M.