MFK Havířov – FK Bystřice p. H. 7:0 (3:0)

Po opatrném začátku napřáhl Matušovič z hranice velkého vápna a tečovaná střela zaplachtila poprvé za záda nešťastného brankáře hostů – 1:0. Bystřičtí se snažili držet s domácími hráči krok a chtěli mít míč na kopačkách, což se jim místy i dařilo. Jenže po ztrátě míče propadali v defenzivě, čehož Indiáni hojně využívali.

K získání pohody jim hodně pomohl bystřický gólman Svoboda, který ve 23. minutě minul malou domů a Galajda mohl pohodlně zvýšit do prázdné klece na 2:0. To domácí povzbudilo a o šest minut později předvedli povedenou akci zakončenou parádní brankou. Galajda zpracoval ve velkém vápně míč, posunul ho na Matušoviče a ten parádním lobem zvýšil na 3:0.

Po tomto gólu bylo jasné, že hosté na body v důležitém souboji pomýšlet nemohou. V závěru první půle musel Matušovič odstoupit kvůli zranění a při odchodu se dočkal zaslouženě skandovaného potlesku.

Jestli si hosté mysleli, že po odchodu domácího špílmachra mají naději alespoň na korekci nepříznivého výsledku, krutě se mýlili. Domácím totiž vyšel vstup do druhé části, kterým Bystřici definitivně uzemnili.

Husárik vysunul za beky nádherně nabíhajícího Pristáše, který dalším perfektním lobem upravil na 4:0. Na hostech bylo sympatické, že se snažili hrát až do konce a využívali každou příležitost k zaútočení. Několikrát nebezpečně ohrozili havířovskou branku, ale pokaždé narazili na připraveného gólmana Pacanovského. Ten si za rozhodnutého stavu připsal několik těžkých zákroků a sledoval na druhé straně hřiště další domácí úspěchy.

Nejdříve se v 63. minutě po rohu prosadil hlavou Michalčák – 5:0. V závěru utkání se ujal role zakončovatele Sittek. Ten nejdříve zakončil pěknou kombinaci, když usměrnil do sítě centr Skotnici a poté využil hrubky bystřické obrany a po pokažené malé domů obešel i brankáře – 7:0.

„Dnes se nám dařilo proměňovat šance, takže jsme si i s chutí zastříleli. Momentálně nás ale trápí svalová zranění dvou hráčů základní sestavy Matušoviče a Galajdy. Doufám, že to nebude nic vážného a oba budou v sobotu k dispozici k derby v Orlové. Záchrana divize je totiž ještě daleko,“ uvedl po utkání havířovský trenér Bohuš Keler.

Branky: 10. a 29. Matušovič, 84. a 90. Sittek, 23. Galajda, 49. Pristáš, 63. Michalčák. Rozhodčí: Vojkovský, bez žlutých karet, diváci: 420.

Havířov: Pacanovský – Valový, Sáblík, Zítka, Michalčák – Sourada (76. Stebel), Husárik, Matušovič (44. Skotnica), Lacina – Galajda (45. Pristáš), Sittek. Trenér: Bohuš Keler.

Další zápas hraje Havířov v sobotu v Orlové.