TJ Raškovice – Depos Horní Suchá 2:1 (2:1)

„Výbor se rozhodl, že v naší složité situaci zkusí udělat změnu, která by mohla tým nakopnout. Nějaký nový impuls jsme mužstvu prostě potřebovali dát,“ vysvětlil předseda TJ Depos Horní Suchá Ivan Marini.

Domácí vsadili podle očekávání na jednoduchost a důraz. Dlouhými balony se snažili dostávat za obranu a před brankou těžit z chyb defenzivy. „Domácí svým stylem zcela eliminovali naši záložní řadu. My jsme se nedokázali s tímto faktem vyrovnat a brzy na to doplatili,“ vysvětloval Marini.

První chyba zadních řad Horní Suché přišla v 16. minutě a hned skončila gólem, když se trefil Škapa – 1:0.

Hostům se herně nedařilo, ale vyrovnání se přesto dočkali. V 32. minutě byl v pokutovém území nedovoleně zastaven průbojný Hradil a Zima z nařízené penalty srovnal na 1:1.

O výsledku rozhodla další penalta, která se kopala v 45. minutě a byla přinejmenším sporná.

„Domácí útočník vběhl s míčem do vápna, skácel se na zem, ale hlavní mu ukazoval ať vstane, že to faul nebyl. Jenže aktivní pomezní Trigas byl jiného názoru a na jeho popud hlavní Tomai přeci jen penaltu odpískal. To jsme nepochopili, protože hlavní byl zákroku hodně blízko a myslíme si, že pokutový kop se kopat neměl,“ přiblížil situaci Marini.

Raškovický Kacíř s hosty rozhodně solidární nebyl (aby také ano) a penaltu jistě proměnil, čímž poslal svůj tým do vedení 2:1.

Ve druhé části pokračovali Sušané v matném výkonu. Nevytvořili si ani jednu výraznější šanci, takže museli spolknout další hořkou pilulku.

„Měli jsme jen náznaky šancí, ale celkově to bylo z naší strany herně špatné. Nevýrazný výkon všech hráčů si neumíme vysvětlit. Asi bylo moc vedro a dusno. Navíc nás držel daleko od branky i pomezní Trigas. Proč, to taky nevíme, můžeme se jen domnívat,“ ušklíbl se Marini.

Branky: 24. Škapa, 45. z pen. Kacíř – 32. z pen. Zima. Rozhodčí: Tomai, žluté karty: 3:2, diváci: 100.

Horní Suchá: Drobec – Zima, Nový, Jeziorský, Hradil – Příborský, Przywara, (80. Janíček), Indra, I. Bačo (35. Kulhánek) – Beránek (55. Skřižovský), Zálejský. Trenér: Zdeněk Menoušek.

Další zápas hraje H. Suchá v sobotu v Šenově.