Baník Albrechtice – Karet Bystřice 1:0 (1:0)

Domácí nastoupili s útočně laděnou sestavou a předvedli velmi dobrý vstup do zápasu, kterému ale chybělo to nejdůležitější – gól.

„Zkusili jsme hrát na tři beky a tři útočníky. To se nakonec ukázalo jako dobrá volba, když jsme si díky tomu vytvořili velký tlak i šance,“ informoval trenér Baníku Jiří Klimsza.

Po patnácti minutách začali vystrkovat drápky i Bystřičtí, ale domácí měli nadále mírně navrch. Za aktivitu byli odměněni vedoucím gólem, který vstřelil v 31. minutě Hovůrka.

Po vedoucí brance nastal v domácích řadách nepochopitelný útlum, takže se ke slovu dostali zase hosté. Jenže v útoku moc nebezpeční nebyli, tudíž do poločasu se skóre již nezměnilo.

Druhá část kopírovala tu první. Domácí začali velkým tlakem, ale trefili jen brankovou konstrukci. Pak postupně vyklidili pole a dali možnost i soupeři.

Od 65. minuty se hra zcela vyrovnala a v závěru se hosté tlačili k vyrovnání. To se jim ale nepovedlo a body zůstaly v Albrechticích.

„Dnes jsem spokojený s výsledkem. Horší je to s proměňováním šancí a hlavně s nasazením, které jsme nedokázali udržet. Polevení se nám mohlo vymstít. Každopádně nejdůležitější je, že jsme získali všechny body, což v této nevyzpytatelné soutěži znamená naši definitivní záchranu,“ řekl po utkání napůl spokojený Klimsza.

Branka: 31. Hovůrka. Rozhodčí: Trigas, žluté karty: 2:2, diváci: 80.

Albrechtice: Jaček – Szmek, Neuman, Čoček – Kodenko (69. Kroužek), Čerešna (69. Stachel), Wojtyna, Horváth – Hovůrka , Goj, Valla. Trenér: Jiří Klimsza.

Další zápas hrají Albrechtice v sobotu ve Staré Bělé.