Opava 2004 – SK Dětmarovice 0:2 (0:1)

„Soupeř byl slabý, přibližně na úrovni Čeladné. Bohužel jsme se s ním herně svezli. Připomnělo mi to právě zápas s Čeladnou, který nebyl z naší stránky nijak valný. Asi je to česká nátura, že holt proti slabým soupeřům se nedokážeme tak vyburcovat, zatímco proti těm silným hrajeme dobře. My nejsme výjimkou,“ mínil kouč Dětmarovic Petr Czyž. Něco na tom bude.

Hosté měli v Opavě platonickou převahu, ale nepřinutili se k maximálnímu úsilí. Kratka s Nowinskim si připravili v první půli dvě gólové akce, z obou sešlo.

Také v Opavě, podobně jako na mnoha jiných místech v republice, celý zápas pršelo, což napomáhalo domácím, kteří byli spokojeni i s bodem.

V 25. minutě už se na to nemohl dívat Hojdysz, který převzal na vlastní polovině míč, potáhl akci, narazil si s Úlehlou a nekompromisně zavěsil – 0:1.

„V šatně jsme si k naší hře něco řekli, ale příliš to nepomohlo,“ přiznal Petr Czyž. Obrázek druhého dějství byl přibližně stejný. Dětmarovice operovaly na půlce soupeře, šance už ale nepřicházely.

Jedinou světlou výjimkou byl přímý volný kop Úlehly, který se krásně trefil, možná s pomocí teče, do opavské svatyně a stanovil konečný účet podprůměrného utkání na 0:2.

Dětmarovičtí borci tedy uhájili třetí místo v přeboru před dorážejícím Hradcem nad Moravicí. „Tři body zvenku jsou cenné, teď je jen potvrdit i v domácím prostředí,“ přál si závěrem trenér Czyž.

Branky: 25. Hojdysz, 75. Úlehla. Rozhodčí: Mikeska, žluté karty: 3:1, diváci: 50.

Dětmarovice: Mrkva – Škuláň, Hojdysz, Hrdina, Ligocký – Schimke (65. Beilner), Martinček, Úlehla (80. Novák), Nowinski (70. J. Czyž) – Kratka, Matušík. Trenér: Petr Czyž.

Další zápas hrají Dětmarovice v sobotu s Petřkovicemi.