MFK Havířov – Elseremo Brumov 5:1 (2:1)

Další záchranářský duel nezačali Indiáni moc dobře. Brumovští potvrzovali, že patří na jaře k nejlepším celkům soutěže a během osmi minut si vypracovali tři stoprocentní šance. Přes děravou obranu prošli, ale gólman Pacanovský se blýskl perfektními zákroky, kterými držel domácí akcie nad vodou.

„Brankář nás v tomto zápase hodně podržel. Jednou se hosté netrefili, ale pak Ondrej čaroval,“ chválil domácího brankáře trenér Havířova Bohuš Keler.

Když Havířovští přečkali začátek bez úhony, tvrdě udeřili. Sourada si vyměnil míč se Sittkem a vstřelil první gól v havířovském dresu. O chvíli později se prosadil po rohu hlavou Zítka, takže domácí rázem vedli 2:0.

Na mokrém terénu se hrál otevřený a rychlý fotbal. Když domácí odmítli další pojistku, vybrali si slabší chvilku v obraně. Michalčák šel ve velkém vápně do skluzu a po faulu kopali hosté penaltu. Školník jí proměnil a Brumov tvrdě šel za vyrovnáním.

Na obou stranách přitom dominovaly útočné snahy a defenzivy byly pod neustálým tlakem. Větší radost z toho, že se v první půli skóre nezměnilo, měli určitě domácí. Valaši byli totiž hodně nebezpeční.

Ve druhé části pokračoval mladý brumovský tým v sympatickém výkonu, ale po rohu opět neuhlídal Zítku a ten navýšil pohotovou střelou náskok Indiánů na 3:1. Ani za tohoto stavu nesložili hosté zbraně a vypracovali si další šance na korekci. Jenže v havířovské brance pokračoval ve výtečném výkonu Pacanovský, který zabránil jistému vyrovnání.

S postupem času začali hrát Brumovští vabank a to se jim krutě vymstilo. Sittek dvěma góly vyšperkoval výsledek na konečných 5:1. S ohledem na průběh zápasu to bylo pro hosty hodně kruté.

„Dnes se musel zápas divákům líbit, protože oba celky vsadily hlavně na útok. My jsme vyhráli proto, že jsme předvedli větší kvalitu v koncovce. Kdyby hosté využívali lépe své šance, mohl být výsledek hodně divoký. Každopádně ještě nemáme vyhráno. Teď bychom potřebovali zabodovat i venku. Kdybychom uspěli v Šumperku, dýchalo by se nám mnohem lépe,“ díval se již dopředu Keler.

Jelikož Mohelnice klopýtla Petrovicích, dostali se Indiáni poprvé během jara na příčku, která by znamenala v konečném účtování jistou záchranu i pro příští sezonu.

Branky: 13. a 54. Zítka, 83. a 86. Sittek, 9. Sourada – 19. z pen. Školník. Rozhodčí: Kantor, žluté karty: 3:5, diváci: 190.

Havířov: Pacanovský – Valový, Sáblík, Zítka, Michalčák – Poštulka (57. Pristáš), Husárik, Matušovič, Skotnica (85. Szkuta) – Sittek, Sourada (80. Pištěk). Trenér: Bohuš Keler.

Další zápas hraje Havířov v neděli v Šumperku.