TJ Nový Jičín – Slavia Orlová 1:1 (1:0)

Hosté přijeli potvrdit pověst nejúspěšnějšího celku jarní části na hřiště, kde ale neuspěla ani rezerva ostravského Baníku, která tabulku vede. Navíc domácí by si v případě jakéhokoliv bodového zisku zajistili divizní příslušnost i pro příští ročník.

Diváci sledovali oboustranně živé utkání. Již ve druhé minutě se hostující Krčmařík dostal do ideální vzdálenosti, ale nastřelil pouze domácího gólmana.

Na druhé straně zahrozil Jakub Hanzelka, ale jeho střela šla vedle orlovské brány. Domácí poté zcela převzali otěže zápasu. V 18. minutě zahrával standardní situaci Farkaš, míč se odrazil k volnému Kalichovi a ten dělovkou k tyči poslal Nový Jičín do vedení – 1:0.

Chvíli nato se míč po rohu Farkaše dostal až k Bajerovi, jehož přetažený centr nakonec lízl břevno hostující branky.

Na nepříznivé dění na hřišti reagoval během přestávky hostujíc trenér Lubomír Vlk, který střídal hned dva hráče. Hra Orlové dostala nový impulz a rázem to byli hosté, kdo opanoval dění na hřišti.

Kombinační fotbal domácí skousávali těžce, přesto málem pojistili výsledek. Jakub Hanzelka chtěl technicky obstřelit Šráčka v bráně Slavie, ten však jeho pokus vystihl.

Po utkání mohlo být již v 73. minutě. Jakub Hanzelka opět doběhl míč za obranu a přihrál volnému Radkovi, který měl před sebou volnou bránu. Naštěstí pro hosty stačil ležící A. Věčorek míč jemně nadzvednout, a tak Radko bránu přestřelil.

Orlová poté bleskurychle rozehrála, míč se dostal až k Zdeňku Kadlčákovi a ten domácím předvedl, jak se s nabídnutou šancí má naložit – 1:1.

Když pak dělovka Radka z 82. minuty svůj cíl nenašla a branka Orlové z 84. minuty nebyla pro ofsajd uznána, rozešli se oba soupeři smírně.

„První poločas jsme měli určitě navrch. Byli jsme lepší a dali branku. Je škoda, že jsme neproměnili další tutovku. Podle mého názoru byla ve druhé půli lepší naopak Orlová, která byla fotbalovější, ale vyloženou šanci jsme si opět vypracovali my, jenže jsme ji nedali, což asi byla zlomová situace. Hned poté jsme podle pravidla nedáš–dostaneš inkasovali. Utkání bylo celkově nervózní, protože jsme k jistotě záchrany potřebovali minimálně bod,“ hodnotil výstižně zápas Alois Holub, trenér Nového Jičína.

Jeho protějšek Lubomír Vlk souhlasil. „První poločas byl v režii domácích. My jsme se nedokázali přizpůsobit jejich agresivitě a domácí zaslouženě vedli. Ve druhé půli jsme, krom krátkého výpadku, byli zase jasně lepší my. Přesto měl soupeř tutovku, kterou kdyby proměnil, bylo asi po zápase. Nakonec jsme srovnali a remíza je spravedlivá. Utkání bylo trochu vyhrocené, ale to je tím, že spousta hráčů se mezi sebou zná a já v tom nevidím nic neobvyklého. K fotbalu to patří,“ poznamenal Vlk.

Branky: 18. Kalich – 73. Z. Kadlčák. Rozhodčí: Stloukal, žluté karty: 4:4, diváci: 175.

Orlová: Šráček – Vlk, A. Večorek, F. Kadlčák, Silveira – Krčmařík (89. Šebek), Kovář, Kušnír (46. Urban), T. Večorek (46. Limanovský) – Kopel, Z. Kadlčák. Trenér: Lubomír Vlk.

Další zápas hraje Orlová v sobotu s Bystřicí p. H.