SK Stonava – Sokol Stará Bělá 1:2 (0:1)

„Doplatili jsme zase na promarněné šance. Táhne se to s námi snad celý ročník, sice góly dokážeme střílet, ale co jen zahodíme možností,“ hořekoval nad ztrátou bodů trenér stonavské družiny Miroslav Štěpánek.

Jeho tým zahájil utkání v dešti slušně, v 7. minutě se dostal na hranici šestnáctky ke střele Kisel, ale jeho pokus byl slaboučký.

Pak zase hlavičkoval mimo na zadní tyči Minárik a gólem neskončil ani nadějný průnik Maleňáka. Domácí měli v první půli více ze hry. Ostravané si přijeli pro bod, ale hned ze své první pořádné akce udeřili.

Sochora sice vyhrál hlavičkový souboj, ale odraženého míče se zmocnil pohotový Rusinko a v náběhu se krásně trefil – 0:1.

„O poločase jsme se v šatnách bavili o tom, že zkusíme podobnou strategii jako minule v Bystřici, dopředu šel proto Kisel s Šurinem, ale měli jsme to těžší v tom, že tentokrát jsme byli doma my a museli tlačit. Hra na brejky venku nám vyhovuje daleko více,“ tušil už dopředu malér trenér Štěpánek.
Jeho svěřenci se přesto díky větší aktivitě dostali k vyrovnání, když v 63. minutě se pěkně z přímého kopu trefil k bližší tyči Hančin.

V dalších minutách se hosté prakticky jen bránili a Stonavští je nepouštěli k ničemu. Čtvrthodinu před koncem měl na kopačce rozhodnutí Kisel, jemuž balon předložil Maleňák, ale Kisel střílel zbrkle z první a těsně minul.

Zanedlouho přišel šok. Dlouhý nákop hostů nadzvedl Maleňák, balon přeletěl celou stonavskou obranu a Knapek vyčaroval výsledek, jaký si hrstka zmoklých domácích příznivců ale vůbec nepřála. „Co k tomu říct? Bušili jsme do hostů celý zápas jako hluší do vrat, ale bez proměněných šancí nelze vyhrát,“ krčil rameny trenér Štěpánek.

Stonava tedy nevyužila možnosti jít do čela tabulky a jakoby se s Šenovem na dálku domluvila, že si to oba celky opravdu rozdají v předposledním kole kdo z koho. Šenov totiž také doma prohrál.

Branky: 63. Hančin – 38. Rusinko, 77. Knapek. Rozhodčí: Dresler, žluté karty: 2:2, diváci: 50.

Stonava: Hulva – Karkoška, Šurin, Sochora, Hančin – Martiník, Kisel, Maleňák, Jaworski – Minárik, Kaleta. Trenér: Miroslav Štěpánek.

Další zápas hraje Stonava v sobotu v Horní Suché.