IRP Český Těšín – TJ Janovice 2:1 (1:0)

Po Jakartovicích a Háji ve Slezsku se jim podařilo těsně zdolat i nebezpečného protivníka z Janovic. Ty přijely do Českého Těšína s obranou dirigovanou exligistou Drozdem a útočníkem Pařenicou, na kterého směřovala většina vysokých míčů.

Domácí chtěli potvrdit body z Háje a začali svižně. Během půlhodiny si vypracovali tři gólovky, ale Šmahaj první dvě zahodil, třebaže pokaždé postupoval sám na brankáře hostí.

„Je pozitivní, že se Šmahaj do těchto šancí dokáže dostat. Na začátku jara mu nešlo ani to. Ale na gól jich spotřebuje opravdu hodně,“ poznamenal jeden z trenérů českotěšínského družstva Petr Wiecek.

Snaha Těšína našla nakonec naplnění v 29. minutě, kdy otevřel skóre po rohu Rac. „To bylo povzbudivé, takže jsme pokračovali v aktivní hře,“ potěšila úvodní trefa trenéra Wiecka.

Brzy mohli domácí přidat pojistku, avšak i Bolek si v koncovce nepočínal přesně a svůj únik řešil křižnou střelou, která mu vůbec nesedla.

Ve druhé půli se Těšín aktivně jal udržovat své vedení, ale Janovice začaly mnohem více zlobit. „Sportovně musím přiznat, že soupeř měl ve druhé části pasáže, kdy nás mačkal jako citron. My jsme už nedovedli navázat na hru, kterou jsme produkovali něco přes padesát minut,“ poznamenal Wiecek.

I tak se domácí v 67. minutě radovali znovu. Šmahaj svedl s gólmanem Janovic vzdušný souboj, po němž hosté odvrátili balon pryč od vlastní brány, ale přímo k Mendrokovi, který když viděl, že gólman stále není na svém místě, zkusil ze čtyřiceti metrů štěstí a jeho zdařilý pokus o lob skončil v síti!

Janovičtí po tomto nádherném gólu rázně přitlačili a po rohovém kopu vytvořili závar, v němž Gradek jen vyboxoval míč za sebe ke Šmahajovi. Ten chtěl situaci vyřešit rázným odkopem, ale napálil jen Gradkova záda, od nichž se dostal balon za čáru – 2:1.

„Následně jsme se dostali pod tlak, ale musím kluky vyzdvihnout za to, že mu nepodlehli více, než bylo nutné,“ ulevilo se trenéru Wieckovi se závěrečným hvizdem.

Branky: 29. Rac, 67. Mendrok – 73. vlastní. Rozhodčí: Zelník, žluté karty: 1:2, diváci: 100.

Č. Těšín: Gradek – Pietroszek, Šlavka, Rac, Popelka – Kantor – Bolek (88. Kormanec), Mendrok, Zábelka (64. Ligocki) – Šmahaj (82. Pfléger), Przyczko. Trenéři: Dalibor Damek a Petr Wiecek.

Další zápas hraje Č. Těšín v neděli v Bohumíně.