AFC Veřovice – MFK OKD Karviná B 3:3 (1:1)

Karvinští se na sklonku týdne psychicky připravovali na to, že budou po víkendu dohánět oba své největší soupeře, jenže Stonava i Šenov jim věnovaly dárečky v podobě domácích proher a sami tak poslaly svěřence Tomáše Bernadyho do výhody. Béčko Karviné jim ji ale s díky vrátilo.

„Tohle fakt nechápu. Místo, abychom využili šance, kterou nám nejbližší pronásledovatelé nabídli, tak to zmastíme taky. Nevím, jestli jsou kluci podělaní nebo co, ale takhle se o postup nehraje. Do hry je třeba vložit daleko větší zaujetí, zarputilost. Fotbal se hraje také srdcem,“ připomněl základní element úspěchu Bernady. „Nedovedu si představit, jak bychom hráli, kdyby Šenov se Stonavou naplno bodovaly,“ dodal znepokojeně.

Karvinští ve Veřovicích začali dobře a dali brzký gól, o který se postaral Látal. Následně měli pár slušných šancí výsledek pojistit, ale nestalo se tak. Naopak bojovní domácí srovnali. „Do desáté minuty jsme měli pět tutovek, proměnili jednu. Soupeř nám dal ze tří střel na branku tři góly,“ rekapituloval vedoucí karvinského mužstva Dalibor Knapik.

O úvodní gól druhé půle se postaral opět Látal. Pak karvinští hráči zahodili další slibné šance, ba co víc, nechali při standardce domácí vyrovnat. Když se pak zmohli na třetí branku, vypadalo to s vítězstvím nadějně. Ale čtyři minuty před koncem nechali domácí srovnat potřetí.

„Pořád to nedokážu pochopit. Podmínky, situace v tabulce, to vše hrálo v náš prospěch. Hřiště bylo takové, že jsme na něm měli dostatek prostoru, abychom hru roztáhli do šíře a vytvořili v domácí obraně skuliny. Ale neproměnili jsme řadu šancí a sami hloupě inkasovali, dvakrát po stejné chybě. Ano, domácí měli výškovou převahu, ale nechat si třikrát vyrovnat, z toho dvakrát podobným způsobem, k tomu na hřišti předposledního týmu a ještě v situaci, kdy máme strašně blízko k postupu, to mi hlava nebere,“ kroutil ještě dlouho po zápase vytočený trenér Bernady, jinak známý kliďas.

Na druhou stranu ocenil obětavou a bojovnou hru domácích, kteří hráli na hranici svých možností. „Z našich hráčů mě uspokojil pouze Látal, jenž svedl řadu osobních soubojů, dostal nakopáno, ale pořád byl aktivní. Takhle má vypadat přínos áčkového borce pro hru,“ vyzdvihl jediného člena středečního mače trenér Bernady.

Pro jeho tým teď neexistuje nic jiného, než v neděli porazit nevyzpytatelné Heřmanice, což je jeden z tria soupeřů, který dokázal béčko Karviné na podzim zdolat. „Heřmanice jsem viděl a dle mého soudu je to kvalitní, herní a kombinačně schopný tým, který k nám nejspíš přijede hrát fotbal, na rozdíl od jiných soupeřů, kteří jsou jen zalezlí a čekají v obranné ulitě. Soupeř už o nic nehraje, tak myslím, že bychom s ním mohli sehrát otevřenou partii. Uvidíme,“ nechá se překvapit trenér karvinské juniorky.

Branky: 60. a 86. Knybel, 28. Košelík – 6. a 51. Látal, 77. Zahatlan. Rozhodčí: Fanc, žluté karty: 0:1, diváci: 30.

Karviná: Pulen – Talián, Janík, Bielan, Žebrok – Koutný (71. Zahatlan), Gajdoš, Graňák (80. Ruisl), Kubiena – Látal, Káňa (55. Timp). Trenér: Tomáš Bernady.