„Nakonec bude scházet Verner Lička, ale přijede naopak Rosťa Vojáček, který starou gardu Baníku povede jako trenér,“ informoval Radek Slončík.

Program slavnostního odpoledne odstartuje v 16 hodin, kdy nejprve spíkr představí legendy karvinské kopané a pak se slova ujme sám Radek Slončík a fanouškům Karviné i Baníku představí legendární borce ostravského mužstva, kteří ve své době šířili slávu klubu.

V bráně se představí Baránek a Bernady, v poli si zahrají Veselý, Drozd, Galásek, Čížek, Daněk, Vrťo, Korytář, Šlachta, Poštulka, Kula či současní hráči Bolf s Lukešem. Přijet by měl i současný trenér Ružomberoku Hýravý.

Za domácí Karvinou nastoupí například M. Bielan, Mašlej, Kohut, Gorniok, M. Kulinski, Mokrý, Bizoň, Sikora, Jakubec, Barczok, Vlachovský, Urban, Waloszek a další.

„Myslím, že se nám podařilo zajistit start významných hráčů baníkovské i karvinské historie a už se na zápas všichni těšíme,“ poznamenal sám Radek Slončík, který naskočí do exhibice v základu Baníku a nejpozději v poločase bude střídat.

„Ještě uvidím, kolik minut odehraji. Záleží, jak se budu cítit. Na utkání s Třincem bych měl být také v základu a zhruba po patnácti, dvaceti minutách bych měl střídat. Aspoň takový je plán,“ přiblížil Slončík.

Exhibice by se měla hrát na 2x30 minut, po ní bude následovat pauza a v 18 hodin startuje mistrovské utkání II. ligy mezi MFK OKD Karviná a Třincem.

Poslední v bohaté kariéře fotbalisty, sedmnáctinásobného reprezentanta ČR, který získal dva tituly mistrů republiky, Československý, Český i Maďarský pohár a Maďarský superpohár a dvakrát byl zvolen Králem ligových trávníků.

„Jedna kapitola mého života se uzavře a nastoupí místo ní druhá. Tak to v životě chodí, nejsem první ani poslední,“ usmíval se den před svou rozlučkou Slončík.

Vstupné je klasické jako na každé jiné mistrovské utkání Karviné. Vstupenka samozřejmě platí i pro zápas s Třincem.