Radek Slončík si k utkání starých gard pozval další legendární borce ostravské éry 90. let a prvních let nového tisíciletí. V dresu ostravských legend se tak po hřišti proháněli Kula, Galásek, Poštulka, Veselý, Daněk, Vrťo, Baránek, Bernady, Korytář, Mašlej či současní borci Baníku Lukeš s Bolfem. Největší pozornost ale samozřejmě poutal sám Radek Slončík, který oproti původnímu plánu neslezl ze hřiště a vysloužil si nakonec ovace karvinského obecenstva vestoje.

Kotel Karviné, ale i „kotlík“ Ostravanů během zápasu několikrát skandoval „Slonovo“ jméno a na hřišti se odehrával klasický zápas starých pánů, kteří bavili fotbalem sebe i diváky. Například, když si Radek Slončík půjčil pro karvinskou standardku zelený dres Marka Bielana a vtipně rozehrál signál, který však Marina Gorniok těsně neproměnil. Karvinští pak nasadili do hry i dvanáctého hráče, ale málo platné – baníkovci měli jasně navrch.

Bývalí aktivní hráči předvedli slušnou hru. Rychlost už scházela a třeba takový Lukeš musel uzpůsobit své tempo úrovni starých gard, ale nápad a přesnost se určitě cenily. „Je jasné, že kdyby Baník zabral, tak nám dá desítku,“ usmíval se jeden z Karviňanů Dušan Kohut.

Jeho spoluhráč Norbert Barczok při pohledu na soupisku Baníku podotkl: „Vypadá to, že spíš nastoupily staré gardy Karviné proti mladým gardám Baníku.“ Výsledek 6:3 pro baníkovce se moc neřešil. „Jsme rádi, že jsme se mohli zúčastnit loučení Radka Slončíka s kariérou. Naši chlapi hrávali spíš nižší soutěže, kluci z Baníku byli i v reprezentaci. Je to pro nás čest,“ dodal kapitán karvinského mužstva legend Břetislav Sikora.

Největší gólový příděl do karvinské sítě obstaral současný kondiční trenér Karviné Marek Poštulka. Trefil se čtyřikrát, jeho povedená hlavička byla výstavní. Co k zápasu řekl? „Bylo to fajn, hlavně, že jsme se sešli. Už je to takový chodící fotbal, ale nějaké akce se povedly, zahráli jsme si s chutí.“ A jak je na tom Poštulkova generace s fyzičkou? „V tomhle věku je pro nás už asi nejtěžší hlava,“ zasmál se Marek. Na hřišti to nevypadalo, že by měl problémy. „Mám akorát trochu problém s achilovkou, ale to přejde. Ještě se nerozpadám,“ dodal s úsměvem.

Utkání starých gard: Karviná – Baník 3:6 (2:3)

Branky:
1. Barczok, 28. a 56. Mokrý – 15., 23., 41. a 45. Poštulka, 21. z pen. Slončík, 46. Svědík. Hráno na 2x30 minut.

Karviná: Taussig – Sikora, M. Bielan, Mokrý, M. Kulinski, Kohut, Gorniok, Urban, Čespiva, Bizoň, Vlachovský, Barczok, Kudlík, Dedek, Waloszek, Tomosz.

Baník: Baránek, Bernady – Kula, Veselý, Vrťo, Korytář, Bolf, Galásek, Lukeš, Slončík, Mašlej, Poštulka, Daněk.