Slavia Orlová – FK Bystřice p. H. 5:0 (2:0)

„Bylo velké dusno, takže oba mančafty zaslouží pochvalu, jak k utkání přistoupily. Hrál se slušný fotbal, bohužel diváků nebylo tolik, kolik by si naši kluci za jarní výkony zasloužili,“ litoval jeden z dvojice orlovských trenérů Josef Jadrný chatrné a bohužel tradiční návštěvy na orlovském stadionu.

Sobotní utkání mělo jednostranný průběh. „Celý zápas jsme je metli, šancí bylo nepočítaně,“ potvrdil Jadrný. Už v 6. minutě utekl Vlk, centroval na Urbana, leč ten hlavou jen rozezvučel břevno. V 22. minutě si na roh Z. Kadlčáka naskočil Vlk a ukázal svému kolegovi, jak se hlavičkuje – 1:0.

Následná pěkná rána Z. Kadlčáka přivodila problémy gólmanovi Bystřice, ten ji s obtížemi vyrazil. Jan Urban poté dokázal, že góly umí střílet. V 28. minutě si půjčil míč do svého vlastnictví a po hezké samostatné akci jej přízemní střelou uklidil do brány – 2:0. „To udělal pěkně, soupeře tím definitivně položil,“ poznamenal kouč Jadrný.

Ještě do přestávky připravil Silveira gól Kopelovi, ale jeho hlavička skončila nad.

Na začátku druhého dějství přišel jediný světlý okamžik Bystřice. Po chybě obrany se dostal ke střele Grigar a Šráček jeho pokus vyrazil. Bylo to poprvé, co se jeho ruce potkaly s balonem.

Prakticky z protiútoku přidali domácí třetí gól. Po Limanovského příhře se trefil Zdeněk Kadlčák – 3:0.

Útočně laděné představení domácích však nekončilo. Po hodině hry směřoval centr na volného Kopela, obránce s gólmanem se snažili nahrávku překazit, jenže se srazili, takže Kopel to měl naopak ulehčené a pohodlně skóroval do prázdné brány – 4:0.

Kopel mohl k jubilejnímu desátému gólu na jaře přidat vzápětí bratříčka, ale neusměrnil do sítě hlavičku po centru Silveiry. „S hlavičkováním si Jarmil moc netyká,“ glosoval to Jadrný.

Brazilec Silveira si tedy sám vzal balon a podobnou akcí jako v Opavě zakončil skóre na 5:0. Zhruba z pětatřiceti metrů se nádherně opřel do míče a ten zaplul do šibenice!

Zápas uzavřel další šancí Kovář, jehož pokus jemně líznul břevno. „Na to, že jsme po podzimu byli téměř na odpis, si vedeme slušně ne?“ usmíval se po utkání trenér Jadrný.

Slavia v nahuštěném středu tabulky ztrácí pár bodíků na čtvrté místo! „Příště doma chceme porazit béčko Baníku. To už může slavit postup do třetí ligy, ale i bez ohledu na to bychom rádi potvrdili naši dobrou formu,“ vyhlásil cíl pro příští týden Josef Jadrný.

Branky: 22. Vlk, 28. Urban, 50. Z. Kadlčák, 61. Kopel, 68. Silveira. Rozhodčí: Tobola, žluté karty: 0:1, diváci: 70.

Orlová: Šráček – Vlk, A. Věčorek, F. Kadlčák, Sochora – Limanovský (71. Lička), Z. Kadlčák, Kovář (76. T. Věčorek), Krčmařík (61. Šebek) – Urban, Kopel. Trenér: Lubomír Vlk.

Další zápas hraje Orlová v sobotu s béčkem Ostravy.