Depos Horní Suchá – SK Stonava 0:1 (0:0)

Atraktivní duel nakonec vyzněl lépe pro Stonavské, kteří hodlají letos postoupit do krajského přeboru. Domácí musí o udržení ještě zabojovat. „Ale nepochybuji o tom, že se jim to podaří. Meny (trenér Zdeněk Menoušek – pozn. aut.) tady udělal kus práce. Pro mužstvo bývá výměna trenéra obvykle tím správným impulsem a pro kluky ze Suché to platí dvojnásob. Hráli proti nám opravdu výborně. Potvrdili, že tři body z Šenova nebyly náhodné. Když v tom budou pokračovat, musí se zachránit,“ potvrdil po zápase trenér Stonavy Miroslav Štěpánek, že to jeho tým s třetím mužstvem od konce neměl ale vůbec jednoduché.

Diváci si užívali otevřeného fotbalu. Domácí sympaticky nezalezli do obranné ulity, naopak se snažili hrát nátlakově a ofenzivně, což ale hostům vyhovovalo. „To se mi na domácích líbilo, zároveň nám to usnadnilo naši roli, protože proti úporně bránícím celkům míváme obrovské problémy se prosadit. Otevřená hra Horní Suché nám naopak vyhovovala,“ potvrdil Štěpánek.

Jeho tým mohl dát gól již v 5. minutě – po centru Jaworského hlavičkoval jediný útočník Stonavy Kaleta, avšak netrefil se. Domácí na tuto možnost zareagovali slibnou akci Janíčka, Příborského a J. Skřižovského, ten se už ale ke střele nedostal.

Hosté se snažili kombinovat, ale proti obětavě bojujícím domácím to šlo ztuha. Gólové parametry snesla i krásná táhlá střela Kisela, ale také neuspěla. Následně trefil Karkoška tyč domácí brány.

Na opačné straně našel Zima Zálejského, přes kterého se míč dostal až k Ivo Bačovi, ale ten zakončoval nepřesně.

Domácí se v první části hodně zlobili na rozhodčí, když jim neuznal branku Zálejského, který údajně fauloval protihráče. „Kdepak, jsme přesvědčeni, že jsme vsítili regulérní gól,“ oponoval předseda hornosušského klubu Ivan Marini.

Radost mu neudělala ani situace z 34. minuty, kdy přímý volný kop Indry našel nabíhajícího Zimu, ránu domácího kapitána ale včas zblokoval Hančin. „První poločas byl hodně živý, mohli jsme vést, ale také inkasovat,“ shrnul děj první půle Marini.

Hned zkraje druhého poločasu připravoval brankovou příležitost Zima, ale na jeho střílenou přihrávku nikdo nezareagoval. O chvíli později Sušané zahrávali rohový kop, ten však hostující obrana odvrátila a Stonavané se řítili na rozvrácenou obranu domácích. Zodpovědnost na sebe vzal Kisel, ale jeho střela neznamenala změnu stavu.

Postupně hosté převzali iniciativu a poté, co přežili standardku Indry, sami udeřili. Hančin rozehrál přímý kop na zadní tyč, kde Sochora vrátil balon volnému Kamilu Šurinovi a ten jako správný kapitán poslal svůj tým do vedení – 0:1.

S domácími to zle zacloumalo a ve zbytku zápasu už se nedostali k ničemu podstatnému. „Myslím si, že zápas hodně ovlivnila ta naše neuznaná branka. To nás trochu srazilo, ale bojovali jsme. Jinak to byl spíše remízový zápas. I když hosté získali po hodině hry převahu, tak si moc šancí nevytvářeli. Nakonec rozhodl spíše náhodný gól,“ viděl zápas domácíma očima Ivan Marini.

Branka: 76. Šurin. Rozhodčí: Kuběna, žluté karty: 2:1, diváci: 220.

Horní Suchá: Drobec – Hradil, Jeziorski, Nový, Janíček – I. Bačo (86. Jankůj), Indra, Zálejský, Zima (73. Kulhánek) – Příborský, J. Skřižovský (70. Beránek). Trenér: Zdeněk Menoušek.

Stonava: Tvardík – Karkoška, Šurin, Sochora, Hančin – Minárik – Martiník (87. Smiga), Maleňák, Kisel, Jaworski (90. Všolek) – Kaleta (60. Varga). Trenér: Miroslav Štěpánek.

Další zápas hraje Stonava v sobotu s Šenovem, Horní Suchá v neděli v Albrechticích.