Sokol Stará Bělá – Baník Albrechtice 3:2 (0:1)

Albrechtičtí nezačali nejlépe. Jejich hra byla neurovnaná a domácí měli jednoznačně navrch. Hosté drželi dlouho bezbrankový stav hlavně díky skvělým zákrokům brankáře Hekery, který albrechtický tým několikrát podržel.

Po dvaceti minutách se podařilo hostům hru opticky vyrovnat. „Domácí sice měli nadále více ze hry, ale už si nevytvářeli šance, takže jsme se mohli trochu uklidnit,“ uvedl trenér Albrechtic Jiří Klimsza.

Jeho svěřenci se dokonce v závěru první půle dostali do vedení. Baníkovci předvedli pěknou akci a po centru Hovůrky mohl osamocený Čerešňa poslat míč do prázdné branky – 0:1.

Klasický gól do kabin však hostům nepomohl, i když významnou roli mít mohl. jenže to by musel Čerešňa hned po příchodu z kabin proměnit tutovku. Obral o míč stopera a běžel sám na branku, avšak sólo neproměnil.

Ostravané brzy poté vyrovnali. „Zase se naplnilo otřepané pravidlo nedáš – dostaneš,“ konstatoval trenér Klimsza, který o chvíli později přihlížel, jak domácí využili nedůraznosti albrechtické obrany a skóre v 67. minutě po brance Stařičného otočili.

Domácí byli na koni, ale ze sedla je rychle sundal Kodenko, který hlavou v 71. minutě vyrovnal na 2:2. Jenže Albrechticím nebylo přáno bodovat a po dalším závaru zlomili Starobělští utkání definitivně ve svůj prospěch.

Hosté se pokusili v závěru o tlak a hráli na tři útočníky, ale na vyrovnání už neměli dostatek sil. „Myslím, že zápasu by dnes slušela více remíza.

Každopádně domácí mají zkušený tým, který předvedl své kvality a divákům se zápas musel líbit, protože se hrálo nahoru dolů bez urputného bránění,“ mínil po zápase Klimsza.

Branky: 51. Šťástka, 67. Stařičný, 79. Nenička – 43. Čerešňa, 71. Kodenko. Rozhodčí: Sikora, žluté karty: 2:2, diváci: 80.

Albrechtice: Hekera – Čoček, Szmek (80. Korzeniowski), Kroužek, Neuman – Wala (70. Kodenko), Stachel, Wojtyna, Horváth – Hovůrka, Čerešňa. Trenér: Jiří Klimsza.

Další zápas hrají Albrechtice v neděli s Horní Suchou.