FK Bohumín – IRP Český Těšín 0:2 (0:0)

Úvodní pětačtyřicetiminutovka se nesla v duchu hesla, kdo nic nedělá, nic nezkazí. „První půle byla fakt hrozná z obou stran,“ uznal trenér Těšína Petr Wiecek.

Obě strany čekaly, kdo ze soupeřů dříve vyvine větší iniciativu, ale dlouhé minuty ji nevyvíjel nikdo. Domácí po dvaceti minutách projevili jakous takous snahu o zteč hostující brány, ale víc než standardní situace nevytěžili.

„Bohumín jich možná na úroveň zápasu kopal až moc, ale vyloženou šanci neměl. V defenzivě jsme si to dobře pohlídali,“ byl spokojen Wiecek.

Na hráčích obou týmů se evidentně podepisovalo velké dusno, které mělo za následek malou motoriku všech aktérů. Jedinou šancí byl únik Šmahaje, ale ten si v nadějné šanci balon ukopl a přišel o něj.

„Soupeř byl jedním z nejslabších, které jsme na jaře potkali, takže jsme si v kabině k utkání něco řekli a do druhé půle naskočili o poznání aktivněji,“ podotkl Wiecek.

Druhá půle byla skutečně ze strany hostů mnohem lepší. V 57. minutě se prosadil Zábelka po přihrávce Przyczka a na tahu byli Bohumínští. Hosté tedy čekali, jak na gól zareagují. Ti však nezareagovali nijak, takže jim v 71. minutě dal Przyczko další gól. Potáhl si míč a vymetl růžek bohumínské brány – 0:2.

Pak už se nikdo nezmohl na kloudnou akci a zápas skončil. „Předvedli jsme odevzdaný výkon, nejhorší na jaře, který na nějaké body nemohl stačit,“ mračil se po utkání trenér Bohumína Martin Kempný.

Branky: 57. Zábelka, 71. Przyczko. Rozhodčí: Futerko, žluté karty: 1:0, diváci: 50.

Bohumín: Šajer – Socha, Fluxa, Kubinski, Tvrdý – Kempný, Kornak, Harwot (60. Gábor), Ciesarik (46. Benda) – Poštulka, Vítkovský (75. Bayer). Trenér: Martin Kempný st.

Č. Těšín: Gradek – Kormanec, Pfléger, Rac, Popelka – Kantor – Bolek (50. Ligocki), Mendrok, Zábelka – Šmahaj (87. Pliska), Przyczko. Trenéři: Dalibor Damek a Petr Wiecek.

Další zápas hraje Bohumín v neděli v Oldřišově, Č. Těšín v sobotu s Rýmařovem.