SK Dětmarovice – Odra Petřkovice 1:1 (0:0)

Utkání se kvůli obecním slavnostem hrálo nezvykle v neděli a jakoby s tím měli domácí v první půli problém. Ostravané, které vede někdejší kouč Bohumína Václav Štverka, měli celý poločas jasně navrch a vytvořili si několik slibných šancí, z toho dvě tutovky, které zneškodnil výborný gólman Mrkva.

„Přežili jsme to se štěstím. Petřkovice u nás hrály opravdu skvěle, měly výtečný přechod do protiútoku a v první půli nás k ničemu nepustili,“ přiznal popravdě trenér Dětmarovic Petr Czyž.

V kabině si domácí řekli, že je třeba začít okamžitě tvrdě pracovat, protože samo jim do klína nic nespadne. Obrázek druhé půle se skutečně změnil, přestože v době, kdy se domácí nadechovali k náporu, jim dal gól M. Štverka po rohovém kopu. „Zaspali jsme. Martin Štverka hlavičkoval úplně sám,“ poznamenal Czyž.

Domácí se výrazně zlepšili s příchodem deště. Systém hry změnili na 4-4-2, když se dopředu vysunul Hojdysz a byl to šťastný tah. V 71. minutě si právě Hojdysz pokryl míč, odstavil tělem protihráče a levačkou k tyči vyrovnal na konečných 1:1.

„Pak už jsme měli navrch, ale stále jsme museli hrát v obraně nanejvýš obezřetně, neboť soupeř byl směrem dopředu opravdu nebezpečný,“ poznamenal Czyž. Když pak Hojdysz svou druhou šanci neproměnil, skončilo utkání zaslouženou remízou.

Branky: 71. Hojdysz – 65. M. Štverka. Rozhodčí: Čuba, žluté karty: 3:3, diváci: 130.

Dětmarovice: Mrkva – Škuláň, Hrdina, Prčík, Ligocký – Hojdysz – Schimke (70. Beilner), Martinček, Úlehla, Nowinski – Matušík (64. Kratka). Trenér: Petr Czyž.

Další zápas hrají Dětmarovice v neděli ve Frýdlantu n. O.