SAN-JV Šumperk – MFK Havířov 2:2 (0:2)

Oba celky nasadily v úmorném vedru nečekaně vysoké tempo. Domácí se překvapivě zatahovali na vlastní půlku a chtěli hrozit z rychlých protiútoků.

Díky tomu měli hosté mírnou územní převahu, takže vůbec nebylo vidět, že narazil velký favorit a druhý celek tabulky na tým bojující o holou záchranu. Navíc, když Indiáni hráli velmi dobře a po úniku Sourady a jeho přihrávce na Matušoviče se ujali zaslouženě vedení.

Šumperk byl vyvedený z role a vůbec nevěděl co hrát. Lepší Havířov jej potrestal v samotném závěru první půle. Matušovič vybojoval míč ve středu pole, všiml si špatně postaveného brankáře a senzačním lobem z pětatřiceti metrů náskok Havířova navýšil – 0:2.

„Udělali jsme dvě větší chyby a Matušovič je hráč takových kvalit, že je využil. On je pro tuto soutěž opravdu nadstandardní, před utkáním jsem o něm s hráči mluvil, ale jemu podáte prst a on si vezme celou ruku,“ uvedl domácí trenér Petr Strnad.

Ten na začátku druhé půle poslal do boje sestavu se třemi útočníky a domácí měli najednou velkou převahu, při které visel gól na vlásku. Vyrovnání přišlo během tří minut. Z hranice pokutového území se nejprve prosadil Režný (hosté reklamovali dvoumetrový ofsajd) a poté srovnal po faulu Skotnici z penalty Pinkava – 2:2.

„Když vedeme v zápase o dva góly a náskok neudržíme, tak to samozřejmě hodně mrzí. V první půli jsme byli lepší, protože Šumperk překvapivě upustil od své obvyklé aktivity, ale pak začal riskovat a vyplatilo se mu to,“ uvedl po zápase kouč Havířova Bohuš Keler.

Branky: 54. Režný, 57. z pen. Pinkava – 30. a 45. Matušovič. Rozhodčí: Soukal, žluté karty: 3:2, diváci: 150.

Havířov: Pacanovský – Valový, Zitka, Sáblík (90. Baláž), Skotnica – Souhrada (68. Pristáš), Husárek, Matušovič, Pišček (79. Poštulka) – Sittek, Galajda. Trenér: Bohuš Keler.

Další zápas hraje Havířov v sobotu s Lískovcem.