„Jedeme tam vyhrát. Každé umístění směrem ke špici soutěže se počítá a čtvrté místo je pěknější než páté,“ usmíval se před odjezdem do jednoho ze dvou větších měst v kraji Vysočina trenér Karviné Karel Kula.

Ten si po posledním zápase, kterým bylo právě derby s Třincem, pochvaloval přístup hráčů svého mužstva. „Kluci makají naplno, obětují se a dřou a nese to ovoce. Za celé jaro nám nevyšel akorát zápas ve Varnsdorfu, jinak jsem s nimi spokojen. Těší mě, že se hráči sami přesvědčují a sami vidí, že když takhle pracují, tak se mohou v tabulce dostat hodně vysoko. Čtvrtého místa si vážíme,“ upozornil Kula.

Jihlava má před vzájemným soubojem problémy se sestavou, nemusela by mít k dispozici až sedm hráčů. Chybět budou určitě zraněný Veselý a vykartovaní Dort s Kopicem. „To pro nás moc neznamená. Jihlava má velkou kvalitu a nově příchozí hráči budou mít o to větší motivaci se proti nám ukázat,“ přemýšlí Kula.

I on bude postrádat zraněného Jursu a dva vykartované borce Látala s Mrázem. „Na stoperu tak aspoň zase dostane šanci Jánko Štajer, bereme s sebou i mladého Poláka Legierského. Má formu, může se ukázat,“ doplnil k sestavě pro dnešní utkání.

Jeho tým nemá proti Jihlavě za tři roky svého působení v soutěži valnou bilanci, vyhrál jen jednou, a to ještě v aktuální sezoně, kdy na podzim otáčel poločasový stav 0:1 na konečných 2:1. „Ta výhra pro nás byla docela podstatná, protože nám dodala trochu klid v nabité podzimní tabulce a my se pak na jaře mohli odpíchnout k vítěznému tažení,“ vybavil si dobře podzimní střet trenér Kula.

Tentokrát jsou role jiné, oba celky si mohou zahrát bez nervů a rozloučit se se sezonou pokud možno co nejúspěšněji. „Neočekávám, že by domácí měli před vlastními fandy něco vypouštět. Naopak si myslím, že nás čeká hodně těžké utkání. Ale rádi bychom potvrdili dobrou jarní formu. V tabulce jara jsme spolu s Duklou nejlepší,“ připomněl kouč MFK OKD.

Dnes si bude znovu přát brzký gól, přestože ten, který přišel v derby proti Třinci, neměl na tým soupeře takový dopad, jak by si přál. „Ano, s Třincem přišel brzký gól, ale my byli stejně nervózní, jednak z derby, jednak z té rozlučky s Radkem Slončíkem. Třinec se pak oklepal, vyrovnal a tím pádem udělal utkání atraktivní a diváci viděli dobrý fotbal. Pokud se dnes stane něco podobného, tak se zlobit nebudu. Fotbal se hraje pro lidi a tak by to mělo zůstat. Myslím, že proti Jihlavě to může být podobně vyrovnané utkání jako proti Třinci. Tomu jsme dali se štěstím dvě branky a když budeme poctivě pracovat i dnes, tak si nás štěstíčko najde i v utkání s Jihlavou,“ je přesvědčen Karel Kula.