MFK Havířov – Sokol Lískovec 6:1 (2:0)

Před zápasem s Lískovcem ještě existovala teoretická šance, že Indiáni můžou spadnout do krajského přeboru. „To by musela být ale pořádná mela a všechno by se muselo spiknout proti nám, čemuž jsme sami nevěřili. Nejednalo se totiž jen o výsledky naší skupiny, ale také divize D. Celkem šlo o osm zápasů, takže jsme šli do našeho utkání klidní,“ vysvětlil trenér Havířova Bohuš Keler.

Před zápasem se Havířovští rozloučili s Davidem Souradou, který tímto zápasem ukončil svou bohatou kariéru, ve které si zahrál i nejvyšší českou soutěž. „V létě se stěhuji za přítelkyní do Německa, kde mám zajištěnou práci. Fotbal mě stále baví, ale už mě po zápase všechno hodně bolí a je třeba dát prostor mladším,“ napůl vtipkoval Sourada.

Domácí byli od úvodního hvizdu jasně lepší a soustředili se na dobývání branky soupeře. Lískovečtí pouze bránili a vůbec se nedostávali k domácí šestnáctce. Tlak domácích přinesl ovoce ve 13. minutě. Loučící se Sourada využil nedorozumění obrany a pohodlně otevřel skóre.

O pět minut později se dostal za beky Pristáš, naznačil přihrávku, ale místo toho přišla překvapivá střela, kterou zastavila až síť – 2:0. To už mohl být náskok domácích ještě vyšší, neboť Sourada v další tutovce neuspěl. Indiáni nadále drželi míč a jejich soupeř neměl šanci na korekci.

Druhou půli začali domácí skvěle. Všudybyl Sittek vybojoval balon a pak ho naservíroval Souradovi, který ho umístil do prázdné branky – 3:0. Indiáni byli na koni a hnali se za dalšími góly. Sittek po ideálním vysunutí Matušoviče trefil tyč, ale to domácí vůbec nemrzelo.

Když se v 56. minutě trefil po rohu hlavou Michalčák, začal dostávat výsledek podobu debaklu. O pět minut později zahráli Havířovští roh na krátko a Michalčák po signálu hlavičkoval opět nezadržitelně do sítě. Za rozhodnutého stavu se začali dostávat do šancí i hosté, ale na brankáře Pacanovského si nepřišli.

V 75. minutě fauloval v pokutovém území Valový. Rozhodčí odpískal penaltu a domácího borce hodně přísně vyloučil. Faulovaný Šrámek pokutový kop proměnil, ale poslední slovo měli opět Indiáni. Střídající Galajda pláchl zadákům a naservíroval míč ideálně Sittkovi, který uzavřel skóre na 6:1.

„Dnes jsme podali velmi dobrý výkon a rozdíl mezi oběma týmy byl markantní. Navíc nám vyšlo hodně věcí a diváci viděli parádní góly. Určitě bylo dobré i to, že jsme soupeře dlouho nepustili do žádné šance. Naopak my jsme jich ještě hodně zahodili. Lépe jsme se asi se sezonou rozloučit nemohli. Navíc jsme hodně rádi, že se podařilo vstřelit dva góly Davidu Souradovi. Jeho loučení bylo velmi emotivní a bouřlivé ovace, které sklidil při odchodu z hřiště si určitě zasloužil,“ uvedl po utkání trenér Keler.

Branky: 13. a 48 Sourada, 56. a 61. Michalčák, 18. Pristáš, 78. Sittek – 76. z pen. Šrámek. Rozhodčí: Lalík – Boček, Kantor, červená karta: 75. Valový (H.), žluté karty: 1:1, diváci: 310.

Havířov: Pacanovský – Valový, Sáblík, Zítka, Michalčák – Pristáš (34. Pištěk), Husárik (80. Lacina), Matušovič, Skotnica – Sourada (69. Galajda), Sittek.