Baník Albrechtice – Depos Horní Suchá 3:4 (3:2)

Před zápasem dvou sousedních klubů se živě spekulovalo o tom, že hosté mají předem výhru v kapse.

Začátek utkání tomu ale vůbec nenasvědčoval. I když se Sušané dostali přes laxně hrající obranu Baníku do dvou velkých šancí jako první, udeřilo na druhé straně. V 17. minutě zakončil povedenou akci Kodenko a domácí vedli 1:0.

Po další akci už hřál Albrechtické dvougólový náskok. Zadáci hostů propadli a Goj se hlavou ze tří metrů nemýlil – 2:0. Když Čerešňa zvýšil v 27. minutě na 3:0, zdálo se být rozhodnuto.

Sušané se však nevzdávali. Albrechtická obrana jim navíc nechala dostatek prostoru k zakončení a Sušané v závěru první půle snížili na rozdíl jediné branky. A góly dali opravdu výstavní. Nejdříve se trefil z hranice pokutového území Zálejský, který poslal míč do sítě od břevna i tyče – 3:1. V poslední minutě první části vymetl Indra z přímého kopu pavučiny Hekerovy svatyně, takže se naděje Horní Suché rapidně zvýšily.

Ve druhé půli domácí zcela vyklidili pole. Hráli bez zájmu a hosté je za to trestali. Po hodině hry se do šance probil Příborský a vyrovnal na 3:3. Nedůrazná a často chybující obrana Albrechtic poté nechala prostor Skřižovskému, který využil špatného postavení brankáře Hekery a další parádní ranou dokonal zázračný obrat – 3:4.

„Dobrý začátek, strašný konec. Dali jsme hned ze startu tři góly, což se nám už dlouho nepovedlo. Soupeř ale parádními ranami snížil. Ve druhé půli jsme úplně přestali hrát! Ponechám to raději bez komentáře,“ uvedl znechuceně domác trenér Jiří Klimsza.

„Měli jsme proměnit šance hned na začátku zápasu a vypadalo by to jinak. Naštěstí jsme dali tři krásné góly, které se jen tak nevidí,“ konstatoval po zápase naopak rozradostněný předseda hornosušského oddílu Ivan Marini.

Branky: 17. Kodenko, 18. Goj, 27. Čerešňa – 34. Zálejský, 45. Indra, 60. Příborský, 77. Skřižovský. Rozhodčí: Tabášek, žluté karty: 2:1, diváci: 120.

Albrechtice: Hekera – Kodenko, Neuman, Kroužek (65. Stachel), Čoček – Čerešňa, Wojtyna, Valla, Horváth – Goj (65. Pařík), Hovůrka. Trenér: Jiří Klimsza.

Horní Suchá: Drobec – Janíček, Nový (31. Kulhánek), Jeziorský, Hradil – Zima, Zálejský, Indra, I. Bačo (35. Skřižovský) – Příborský, Beránek (70. Bebenek). Trenér: Zdeněk Menoušek.