IRP Český Těšín – SK Brušperk 3:1 (1:1)

Podle trenérky družstva Sylvy Bajtkové však nebyl poslední výkon zrovna ideální. „Začátek byl přímo katastrofální. Vše korunovala chyba naší brankářky, která šla do kličky, ale nějak to neklaplo a my dostaly gól na 0:1. Celý poločas jsme se pak marně pokoušely něco na dobře hrající Brušperk vymyslet,“ přiblížila nepovedenou první půli trenérka Těšína.

Hostující tým nenechával domácí dlouho rozehrát kloudnou akci. Teprve v poslední minutě poločasu se Těšíňankám vydařil brejk a Vajdová zničehonic srovnala na 1:1.

O přestávce měly hráčky s trenérkou Bajtkovou menší pohovor. „Trochu jsem jim promluvila do duše, vždyť na nich nebyla vidět vůbec žádná snaha o výhru. Soupeř byl lepší. Říkala jsem holkám, že jde o poslední utkání sezony, tak ať si ho před dlouhým volnem užijí,“ prozradila Bajtková.

Ještě prvních patnáct, dvacet minut se českotěšínské fotbalistky na hřišti hledaly, ale pak se opravdu rozehrály ke spolehlivému výkonu. „Možná to bylo dáno i tím, že Brušperk trochu fyzicky odpadl. Hlavně ale holky konečně jezdily nahoru dolů a vytvářely si šance. Dvě nakonec proměnily,“ líbilo se už trenérce Bajtkové herní představení týmu ve druhé půli.

A jak by hodnotila konečné sedmé místo v tabulce? „Mám z toho smíšené pocity. Na jednu stranu jsem ráda, že jsme se jako nováček umístily na sedmém fleku. Za námi a Štramberkem už v tabulce celkem zela bodová díra, ale podle mě jsme na podzim hrály lépe. Skončily jsme páté a říkala jsem si, že bychom to mohly na jaře udržet,“ poznamenala Sylva Bajtková.

Začátek jara však byl pro tým IRP dost náročný, neboť jej čekaly zápasy s předními týmy soutěže a po nich se družstvo v tabulce propadlo. „Pak jsme sice vyhrávaly, ale nad celky z dolní poloviny tabulky to byla povinnost,“ popisovala Bajtková.

Největší skok a velké zlepšení pro ni představovaly výkony Žanety Hrabcové. „V jarní části mě trošku zklamaly opory týmu Skočková, Dordová, Spratková a Vítková, které měly hodně nevyrovnané výkony a od kterých očekávám, že by měly tým táhnout, jako tomu bylo na podzim. Jinak jsme ale s celkovým umístěním spokojené. Příště snad udržíme i tu pátou pozici, na které jsme po podzimu figurovaly,“ zadoufala Bajtková.

Branky Těšína: Vajdová, Dordová, Lepíková.

Sestava Těšína v sezoně 2010/11: Lucie Putnocká, Jana Sikorová, Žaneta Hrabcová, Denisa Kurková, Lucie Švehlíková, Veronika Špalková, Hana Hrabcová, Zuzana Ištoková, Kristýna Dordová, Petra Skočková, Kateřina Spratková, Michaela Vítková, Šarlota Kohutková, Dominika Lepíková, Nikol Borová, Nikola Hlawiczková, Adéla Szlauerová, Nikola Vajdová, Denisa Žigová.