MFK OKD Karviná – FC Hlučín 2:2 (2:0)

Zápas nabídl v první půli převahu domácích hráčů, ze které bílí vytěžili dvě branky. Prosadil se kupříkladu stoper Václav Cverna z Vítkovic, který nedávno skončený ročník absolvoval v dresu Hlučína. „Cverna se mi na stoperu hodně líbil, je vysoký, vyhrává hlavičky. S Pepou Hoffmanem se dnes dobře doplňovali. Je to každopádně další alternativa a v kádru by se pro něj mělo najít místo. Už proto, že odchází Jánko Štajer, kterému skončila smlouva,“ informoval o poslední změně ve svém týmu trenér Karviné Karel Kula.

Slova chvály si od něj vysloužily i další posily, které by měl klub uzavřít tento týden. „V sobotu po zápase s Poláky už bych chtěl mít jasno. Je možné, že do té doby ještě někoho přivedeme. Ale já osobně už bych chtěl mít kádr v konečné podobě,“ poznamenal Kula.

Záložník Lukáš Bartošák prokázal podle něj kvalitu, ten by se do kádru měl dostat určitě. Kulovi se líbili i mladí hráči, věkem ještě dorostenci David Puškáč s Jakubem Legierským. „Podali slušný výkon. Je vidět, že se s nimi na tréninku musí ještě pracovat, ale jsou tady a čekají na šanci. Aspoň máme kam šáhnout. Když se neprosadí hned tuto sezonu stabilně do áčka, mohou hrávat v béčku a nabírat zkušenosti s mužským fotbalem. Kromě toho mohou ještě hrát za dorost,“ konstatoval karvinský trenér.

Kdo se naopak do áčka neprosadí, je mladý Srb Škorić. „Dnešek ukázal, že na to ještě nemá, bez rychlosti to prostě nejde a on měl podíl na obou inkasovaných gólech,“ uvedl Kula. Hlučín totiž ve druhé části vytěžil po chybách karvinské obrany dva góly. Domácím nebyla platná herní převaha ani několik slušných pozic, ze kterých však často netrefovali branku.

Slibně se ale uvedl střelec úvodního karvinského gólu Olin Bartozel, který doposud hrával jen divizi. „Pro něj je to určitě skok. Druhá liga a divize je rozdíl, v tempu, v nasazení, ve všem. Ale je to šikovný klučina, dneska dal gól a dokázal, že se může prosadit. Potřebuje získávat zkušenosti. Rozhodně má předpoklady,“ adresoval Kula povzbuzující slova směrem k mladíkovi z Valašska.

Karvinští se ještě musí rozhodnout, zdali angažují jiného Srba Dalibora Rodiće. „Ještě ho tento týden vyzkoušíme a rozhodneme se,“ nemá ještě jasno trenér MFK OKD.

Naopak se mu do týmu vrátil po operaci Achillovy šlachy Antonín Presl. „Což je dobře, v každé řadě máme teď několik kvalitních hráčů a to je pro konkurenci v týmu jedině ku prospěchu. Tonda je rychlostní typ, kterého v týmu potřebujeme. Tím, že odešel Pavel Vrána, se pro něj otevírá další možnost,“ nastínil Karel Kula.

Branky: 30. Bartozel, 36. Cverna – 63. Mucha, 83. Liška.
Karviná: Hájek – Rodić (60. Škorić), Hoffmann, Cverna, Knötig (46. Gonda) – Bartozel (60. Látal), Hrtánek (75. Jursa), Puškáč (46. Ficek), Bartošák (60. Milosavljev) – Mišinský (60. Chovanec), Legierski (60. Radzinevičius).