Tradiční mítink se letos koná po dvouleté odmlce a proběhne znovu na hřišti petrovické Lokomotivy v Závadě. „Loni se turnaj neuskutečnil vinou povodní. Hřiště jsme měli zavodněné, takže se turnaj musel odložit,“ vysvětluje sekretář petrovického fotbalového klubu Bruno Kencki. Letos povodně fotbalovou přípravu neohrozí.

Na devátý ročník přijali pozvání polský tým MOSiR Jastrzebie, dále třetiligový MFK Frýdek-Místek a Slavia Orlová. Čtvrtým do party bude pochopitelně domácí Lokomotiva, kterou poprvé jako hlavní kouč povede někdejší rozhodčí Pavel Poledník, jenž dělal loni asistenta trenéru Dušanu Kohutovi. Po sezoně výbor klubu rozhodl, že si oba trenéři své role prohodí.

Petrovický turnaj proběhne pod patronací Euroregionu Těšínské Slezsko – Slask Cieszynski, a to v rámci programu Společně - Razem II. Prvenství z předchozího ročníku obhajuje domácí tým Lokomotivy, jenž ve finále roku 2009 zdolal orlovskou Slavii 3:2. Letos se bude hrát na 2x35 minut a mezi zápasy se divákům představí ve vlastním utkání i žáci místní Lokomotivy proti polským žákům z Olzy Godów.

Program turnaje
12.30 hod.:
Petrovice – Orlová
14.00 hod.: Jastrzebie – Frýdek-Místek
15.20 hod.: přestávka a utkání žáků
16.15 hod.: o 3. místo
17.30 hod.: finále