Celek týmu U15 odjel na východ Slovenska citelně oslaben, když mu chyběli dva klíčoví hráči základní sestavy. S mladšími kolegy v sestavě ale mladí hráči Havířova zabojovali a při jubilejním desátém ročníku Fragaria Cupu byli blízko medailovému umístění.

Skupinu začali v nedalekém Sabinově nečekaným debaklem, který utržili od chorvatského NK Poljičanin Srinjine. Porážka 0:6 byla hodně krutá, ale jak se nakonec ukázalo, byla nespravedlivá a neměla na vývoj turnaje vliv. „Chorvaté nasadili do hry hned pět starších hráčů. Ačkoli získali v zápasech nejvíc bodů, ve skupině nakonec prohráli vše kontumačně,“ přiblížil nefér hru Chorvatů vedoucí týmu Marian Kaduch.

Havířovští mladíci poté porazili před očima havířovského primátora Zdeňka Osmanczyka ukrajinský celek Niva Ternopil 3:2 a nakonec po dalších výhrách nad domácím týmem Sokol Ľubotice a polským celkem Olimpia Elbląg dokonce vyhráli základní skupinu.

V osmifinále narazili na Juventus Bukurešť. Rumuni byli nepříjemným soupeřem, ale do čtvrtfinále postoupili zaslouženě Havířovští.

V boji o semifinále jim los přiřknul další domácí celek Tatran Prešov. Vyrovnaný zápas rozhodovaly maličkosti, když se domácím podařilo vstřelit první gól, už si výhru pohlídali a postoupili do bojů o medaile.

„Ve čtvrtfinále už nám očividně scházely síly. Prešovští byli běhavější a výhru si zasloužili. Škoda, že se nám nepodařilo skórovat jako prvnímu, to by asi zápas vypadal jinak. Kluci si sáhli na dno, ale na zvrat už neměli síly,“ dodal Kaduch.

Na velmi dobře zorganizovaném turnaji, kterého se zúčastnilo až 252 celků z devatenácti zemí, nasbírali havířovští mladíci během pěti dnů díky podpoře města hodně cenných zkušeností. Poznali na vlastní kůži, jak chutná mezinárodní fotbal a jak hrají fotbal jejich vrstevníci z celé Evropy.

Kategorii U15 vyhrála nakonec slovenská Nitra, která ve finále zdolal na penalty polský celek MDK Płock. Třetí skončil paradoxně ukrajinský celek Niva Ternopil, který ve skupině nestačil nejen na Havířov, ale ani na jeden tým a do vyřazovacích bojů postoupil jen díky výše zmíněné diskvalifikaci Chorvatů.