Havířovští Indiáni absolvovali 11. července první trénink a o den později už vyběhli na hřišti Slovanu k prvnímu přátelskému zápasu s třetiligovým Hlučínem. V první půli byli hosté mírně lepší, ale zahodili své šance a do vedení šli Havířovští, když ideální nahrávku Matušoviče proměnil Demel.

Ve druhé půli už Indiáni srovnali herně krok, ale Hlučín vyrovnal. Postupem času přibývaly šance na domácí straně a jednu z nich proměnil Matušovič – 2:1. V otevřeně hraném zápase už další branka nepadla, pouze havířovský Sittek trefil tyč. „Zkoušíme nové hráče a v první půli jsme se spíš na hřišti poznávali. Ve druhé už to bylo o poznání lepší. Snad nám výhra dodá chuť do další práce,“ řekl po zápase havířovský trenér Bohuš Keler.

Ten měl při druhém zápase hodně práce s poskládáním sestavy. V sobotu se do Šenova totiž dostavilo jen torzo týmu. Pracovní a rodinné povinnosti či nemoc zapříčinily, že se na zápas dostavilo jen deset hráčů, kteří absolvovali celý zápas.

Havířované sice měli navrch, vytvořili si mnohem více šancí a neustále vedli, ale po zbytečných chybách také třikrát inkasovali a těsná výhra 4:3 se sympaticky hrajícím soupeřem určitě trenéry nadchnout nemohla.

„Soupeře jsme mohli i ve zcela netradiční a okleštěné sestavě několikrát zcela uzemnit, ale nedali jsme velké šance a pak hloupě inkasovali, takže je výsledek takový, jaký je. Důležité je, že jsme viděli v akci další nové hráče. Matušovič nehrál, protože měl menší zdravotní problémy a my ho nechtěli zbytečně trápit. Musím s potěšením přiznat, že mě někteří hráči mile překvapili a určitě dostanou šanci se prosadit,“ dodal Keler.

MFK Havířov – FC Hlučín 2:1 (1:0)
Branky MFK: Demel, Matušovič
Havířov: Juras (46. Pacanovský) – Valový, Indra, Michalčák, Skotnica (46. Pešek) – Rodek (46. Pristáš), Lukan, Pištěk (46. Pešek), Demel (46. Judita) – Sittek (23. Valla), Matušovič.

SK Šenov – MFK Havířov 3:4 (1:2)
Branky MFK: Skotnica, Michalčák, Rodek, Pešek
Havířov: Juras (46. Šmíra) Valový, Hrbáček, Michalčák, Pešek – Pištěk, Valla, Lukan, Bureš, Skotnica – Rodek.

Další zápas hrají Indiáni ve středu od 17 hodin doma s Č. Těšínem a v neděli se představí v Dětmarovicích.