Vítězem silně obsazeného podniku v Karviné se stali nakonec mladí hráči ostravského Baníku, kteří ve finále po vyrovnaném boji zdolali domácí Karvinou 3:1.

Turnaj byl pro zúčastněné celky dobrou herní přípravou. V Karviné se na turnaji představila družstva těch klubů, které disponují středisky mládeže a až na Havířov budou od nové sezony působit v nejvyšší soutěži této věkové kategorie.

„Ze severní Moravy nechyběl kromě Olomouce nikdo. Pro kluky to byla určitě užitečná konfrontace,“ poznamenal trenér karvinského týmu Petr Gibala.

Ten sestavil tým z hráčů, kteří v minulé sezoně nastupovali v celku ligových starších žáků. „Doplnili jsme je o čtyři kluky z céčka a dvě nové posily Daniela Nováka a Lukáše Dudu. Turnaj pro nás byl vhodnou zkoušecí šancí, neboť na začátku přípravy je třeba hlavně testovat a zkoušet. Nikdo z týmu mě nezklamal, ani céčkaři. Všichni hráči příkladně bojovali,“ chválil Gibala.

Turnaj se odehrál na dvě skupiny, přičemž původně přihlášené Vítkovice nestartovaly vinou ekonomických problémů. Nahradil je druhý tým Hlučína, který má ve svém dresu právě hráče Vítkovic. Los proti sobě svedl dvojice Baník Ostrava – Havířov, Hlučín – Frýdek-Místek a Karviná – Třinec, Opava – Hlučín náhradníci. Vítězové a poražení z těchto soubojů hráli pak proti sobě o umístění ve skupině, na jehož základě se následně odehrály boje o konečné umístění.

Karvinští si nejprve poradili s Třincem 4:0 a v boji o prvenství ve skupině porazili Hlučín 2:0. Tím se dostali do finále, kde vedli nad Baníkem Ostrava 1:0, ale soupeř otočil na konečných 1:3. „Poslední gól jsme dostali při hře vabank, to už nic neřešilo. Soupeři jsme ale byli vyrovnaným partnerem, a to nás těší,“ poznamenal kouč karvinských mladíků.

Kromě druhého místa karvinského celku se individuálního ocenění dostalo i karvinskému Pavlu Moskálovi, který se stal nejlepším střelcem turnaje se čtyřmi brankami.

VÝSLEDKY
Skupina A:
Karviná – Třinec 4:0, Opava – Hlučín 0:3, Hlučín – Karviná 0:2, Třinec – Opava 1:3
Pořadí: 1. Karviná, 2. Hlučín, 3. Opava, 4. Třinec.

Skupina B: Frýdek-Místek – Hlučín 1:2, Ostrava – Havířov 9:0, Hlučín – Ostrava 0:1, Havířov – Frýdek-Místek 1:3.
Pořadí: 1. Ostrava, 2. Hlučín (ročník 1995), 3. Frýdek-Místek, 4. Havířov.

Finále: Karviná – Ostrava 1:3

O 3. místo: Hlučín – Hlučín (1995) 1:1, 3:0 na penalty

O 5. místo: Opava – Frýdek-Místek 2:0

O 7. místo: Třinec – Havířov 1:0

Nejlepší brankář: Richard Silber (Hlučín)
Nejlepší hráč: Jakub Marek (Ostrava)
Nejlepší střelec: Pavel Moskál (Karviná)