„Kluci dostali během týdne zabrat, neboť kromě herních věcí jsme se věnovali i taktice. Po dvou dnech volna nás čeká další těžký týden s dvěma přáteláky,“ přiblížil další průběh přípravného období trenér mužstva Karel Kula.

Poslední zápas s Poláky se hrál v Bielsko-Biale, do dějiště zápasu ale nepřicestovali Mráz, Ciku, Milosavljev, Knötig ani Bartozel, kteří nejsou zcela fit.

Utkání s Poláky nabídlo v první půli herní převahu Karviné, Chovanec dvakrát orazítkoval tyč a polský brankář chytil i dvě šance. Nieciecza pak po šťastně odražené střele Drozdowicze vedla 1:0. „Prostřídali jsme a druhá půle už nebyla z naší strany tak dobrá. Bohužel se potýkáme s koncovkou a nejen v tomto utkání. Místo, abychom vedli o tři góly, tak jsme prohrávali,“ připomněl letní problémy se zakončováním Karel Kula.

Karviná se proti Nieciecze snažila o tlak, ale ten přišel až v závěru zápasu. Při hře vabank navíc inkasovala druhý gól od Trafarského. „Měli jsme tam slušné střely, ať už od mladého Puškáče či Mišinského, jenže to do brány nespadlo. Musíme v dalších dnech na zakončení ještě pracovat,“ míní Kula, který v utkání zkoušel Slováka Petráně ze Senice.

„Byl tady ale jen na tento zápas a navíc má další nabídky, takže zatím nevíme, jestli s ním můžeme počítat,“ poznamenal Kula, který se koncem týdne rozloučil se Srby Škorićem i Rodićem.

„Místo nich a zraněných hráčů dostali šanci ostatní. Aspoň jsme si mohli ověřit, zdali jsou schopni zaskočit na jiných postech sestavy, než normálně hrávají. Musím přiznat, že kádr není zase tak široký, jak jsme si představovali. Když vypadnou čtyři hráči základu, je to znát,“ poznamenal Kula.

Proto vedení klubu ještě shání další hráče, především obránce, za které není alternativa. „Máme v týmu přetlak ofenzivních borců, takže nahradit záložníky či obránce pro nás nepředstavuje problém. Naopak v obraně moc variant nemáme. V tomto týdnu bychom proto do týmu rádi přivedli dva beky nebo beka a stopera,“ nastínil další možné změny v kádru manažer A týmu Radek Slončík.

Ten by v tomto týdnu chtěl smluvně uzavřít všechny nové tváře, které s týmem od začátku přípravy trénují. „Počítám s tím,“ ujistil Slončík.

Karvinou ještě čekají dva přípravné zápasy. Ve středu hraje na domácím Městském stadionu v Ráji od 10.30 hodin s HFK Olomouc, v sobotu ve stejný čas na hřišti U Bažantnice s Lískovcem.

LKS B-B Nieciecza – MFK OKD Karviná 2:0 (1:0)

Branky:
38. Drozdowicz, 68. Trafarski.

Karviná: Kafka (46. Paleček) – Petráň, Motyčka, Cverna, Hrtánek – Jursa (65. Hoffmann), Látal, Ficek (46. Puškáč), Gonda (65. Mišinský) – Bartošák, Chovanec (46. Radzinevičius)