Kromě Palečka uzavřeli Karvinští začátkem týdne dvouletý kontrakt s opcí také s Václavem Cvernou. Rodák z Nového Jičína hrál naposledy za Hlučín, předtím za Vítkovice.

Vedle obou hráčů a již dříve uzavřeného Slováka Chovance z Ružomberoku, který do Karviné přichází také na přestup, získali Karvinští definitivně i Tomáše Hrtánka z Hlučína, jenž by měl vyztužit středovou řadu.

„Kromě toho jsme prodloužili smlouvu o rok s Pepou Hoffmannem, takže pokud se nepletu, v kádru zůstává jediný hráč na hostování, a tím je Tonda Presl z Plzně, který u nás bude ještě na podzim,“ poznamenal manažer A-týmu Radek Slončík.

V nejbližších dnech by měla Karviná uzavřít i kontrakty s dvojicí Bartošák – Bartozel a kádr by měl být téměř kompletní. „Hledáme ještě dva obránce, máme už nějaké vytipované, ale jména zatím neprozradím. V příštím týdnu to doufám dotáhneme do zdárného konce,“ dodal Slončík.

Přetlak v záloze odnesl Eduard Gajdoš, kterého Karviná poslala na roční hostování do slovenské Šaly. Již dříve skončili Štajer, Pavlík, Suchý a gólman Pulen.

Pro doplnění ještě uvádíme, že třetím gólmanem Karviné bude po návratu z Petrovic Tomáš Hájek a z hostování z Hradce Králové se vrátil Vladimír Mišinský.

V posledním přípravném utkání remizovali fotbalisté Karviné s třetiligovým HFK Olomouc 2:2. "Sice jsme se konečně prosadili střelecky, ale dostali jsme dvě laciné branky, kterých se musíme jednoznačně vyvarovat," hodnotil remízu s favoritem příštího ročníku MSFL trenér Karviné Karel Kula. Další přípravák odehraje jeho tým tuto sobotu od 10.30 hod. s Lískovcem na hřišti U Bažantnice.

MFK OKD Karviná - HFK Olomouc 2:2 (1:0)

Branky:
43. Ficek, 58. Chovanec - 47. Onofrej, 52. Korčian

Karviná:
Paleček – Knötig, Cverna, Motyčka, Hrtánek (46. Radzinevičius) – Gonda (60. Presl), Jursa, Ficek, Bartošák (60. Milosavljev) – Mišinský (46. Legierski), Látal (35. Chovanec).