MFK Havířov – TJ Valašské Meziříčí 2:1 (0:1)

Valašské Meziříčí potvrdilo, že je pro havířovské Indiány nejpříjemnějším divizním soupeřem. I když měli hosté celý zápas výraznou převahu, radovali se z výhry Havířovští. Ti si připsali s tímto týmem sedmou výhru ze sedmi zápasů.

Na hřišti kraloval v první půli jednoznačně hostující tým. Jeho hráči nastřelili po standardní situaci už v první minutě břevno. Poté pokračovali na dlouhé minuty v obléhání domácí svatyně. Skvěle hrající záloha nepůjčovala Indiánům vůbec míč a vytvářela tlak i šance. Jenže ty hosté zahazovali, a když už se trefili, narazili na skvělého brankáře Jurase. Ten zabránil minimálně dvěma brankám a datší tutovky Valaši naštěstí pro domácí tým zazdili.

„Špatně jsme hlavně bránili. Kluci neběhali a hosté to proto měli hodně snadné. Určitě jsme měli štěstí, že jsme po první půli neprohrávali výraznějším rozdílem,“ přiznal kouč Havířova Bohuš Keler.

I on musel být hodně rád, že v síti skončila jen střela Michálka, který se trefil ideálně z přímého kopu. Ani tento gól ale podle Kelera padnout nemusel.
„Vyčítal jsem stoperům, že jeden z nich nešel k tyči. Bylo to totiž blízko šestnáctky a taková technická střela se dala očekávat,“ uvedl havířovský kouč, jehož svěřenci byli v první půli zcela bezradní a nedostali se ani do jedné šance.

Ve druhém poločase to už bylo zcela jiné. Hosté sice nadále drželi míč na kopačkách, ale už se překvapivě vůbec nedostávali do příležitostí. Domácí změnili styl bránění a rázem otupili ostré drápy Valachů, kteří byli v koncovce zcela bezradní. Indiánům hodně pomohl také rychlý gól, který po chybě defenzívy vstřelil střídající dorostenec Vachtarčík.

Hráči Valašského Meziříčí si byli vědomi, že mají herně navrch a snažili se svoji snahu zúročit, ale s postupem času začali stále častěji propadat v obraně a havířovští začali hrozit z brejků. Po jednom z rychlých protiútoků našel Skotnica hlavu dalšího střídajícího hráče a Laryš posadil míč do šibenice. Indiáni díky tomu vyhráli zápas, ve kterém byli jednoznačně horším týmem.

„V týdnu před mistrovským zápasem se nám zase zkomplikovala situace, takže musel jít například Valla hrát poprvé stopera. Hosté byli lepší, ale body máme my, a to je nejdůležitější,“ dodal Keler.

Branky: 49. Vachtarčík, 73. Laryš – 30. Michálek. Rozhodčí: Miko, žluté karty: 2:2, diváci: 250.

Havířov: Juras – Valový, Indra, Valla, Judita – Demel (46. Vachtarčík), Kosňovský, Lukan (80. Pristáš), Pištěk (68. Laryš) – Sittek, Skotnica. Trenér: Bohuš Keler.

Další zápas hraje Havířov v neděli ve Slavičíně.