V krátké letní přestávce sehráli pět přípravných zápasů s různorodými soupeři i výsledky. „Soupeři byli adekvátní soutěži, která nás čeká. Zvládli jsme odehrát vše, co jsme si naplánovali a také s tréninkovou náplní jsem spokojen. Někteří kluci sice vinou dovolených neabsolvovali úplně všechno, ale to se dá během dvou tří týdnů dohnat, takže to beru bez problémů,“ poznamenal před startem krajského přeboru trenér karvinské juniorky Tomáš Bernady.

Na úvod přípravy nezvládli jeho svěřenci zápas v Polsku proti rezervě Bielsko-Biały. „Soupeř byl ve stejné fázi přípravy jako my, ale nestačili jsme mu ve všech směrech. Kluci si aspoň ověřili, že nemůžeme mít nosy nahoře a je třeba poctivě makat,“ poznamenal k utkání vedoucí karvinského mužstva Dalibor Knapik.

Pro mladé hráče to byla velká motivace a hnací motor kupředu. V dalších zápasech, ať už proti Petrovicím nebo Dětmarovicím, bylo všechno v pořádku a výkony byly takové, jaké trenéři Tomáš Bernady s Markem Bielanem očekávali. „Nasazení v zápasech bylo dobré, máme na čem stavět. Pokud přidáme k tomuto základu i individuální kvalitu, budeme vždy blízko dobrému výsledku,“ poznamenal hlavní kouč Bernady.

Béčko Karviné odehrálo v rámci přípravy i utkání v polských Czyżowicích, které slavily 90. výročí založení svého klubu. Karviná Polákům oslavy poněkud pokazila a nastřílela domácím půltucet. Za Bernadyho celek si zahráli i členové A týmu Josef Hoffmann a Tomas Radzinevičius. Oba se zapsali do listiny střelců.

„Perličkou bylo, že utkání řídila trojice ženských rozhodčích a zvláště zrzavá hlavní rozhodčí doslova jela po Pepovi Hoffmannovi. Pískala mu nesmyslné fauly i ofsajdy. Asi se dozvěděla, že je ještě svobodný a chtěla upoutat jeho pozornost,“ vtipkoval Dalibor Knapik poté, co na hřišti viděl několikrát vytočeného Hoffmanna.

Předposlední utkání s Dětmarovicemi začalo penaltami na obou stranách. Oba exekutoři se nemýlili a nerozhodný stav 1:1 vydržel až do konce poločasu. „Pozitivem byla skutečnost, že se nám začalo dařit proměňovat standardní situace, které budou hrát klíčovou roli v mistrácích. Kluci si ověřili, že při kvalitně odvedené práci mohou porážet i nejlepší mužstva krajského přeboru, mezi něž bezesporu Dětmarovice patří,“ komentoval cennou výhru nad okresním rivalem Tomáš Bernady.

Poslední nedělní utkání v Polance bylo soubojem nováčků soutěže. „Byla to klasická generálka na mistrovskou soutěž. V první půli jsme hráli nepřesně a působili nervózním dojmem. Zlepšenou hrou středové formace směrem dozadu jsme se postupně dostali do hry a ve druhé části měli navrch,“ rekapituloval Bernady.

Ten bude mít pro novou sezonu k dispozici tým hráčů, jejichž ročníky narození začínají devítkou a k tomu zkušené borce Blahu s Markem Bielanem. „Na novou sezonu jsme připraveni. Počítáme s tím, že nám budou znovu chodit vypomáhat hráči prvního mužstva, ale postupové cíle pro letošek nevyhlašujeme. Není to striktní. Naší výhodou je, že máme v okolních klubech na hostování spoustu hráčů, takže až po podzimu se rozhodneme, zdali a jak šáhneme do kádru. Zatím se budeme s novou soutěží seznamovat a uvidíme. Hrát nahoře bychom ale chtěli,“ naznačil Tomáš Bernady karvinské možnosti.

Přes léto došlo v jeho kádru ke kosmetickým změnám, když se vrátil brankář Hájek z Petrovic a klub získal i dětmarovického Kratku. Naopak na hostování do Albrechtic odešel Papcún a do nižší rakouské soutěže uprchli Timp s Večeřou. „Tím mě dost vytočili, protože ani neměli tolik slušnosti nám to říct na rovinu a vymlouvali se, že na tréninky nemohou kvůli zaměstnání,“ naštvalo jednání mladých hráčů kouče Bernadyho.

Výsledky v přípravě: Bielsko-Biała B 0:4, Lokomotiva Petrovice 2:2, Naprzód Czyżowice 6:3, Dětmarovice 3:1, Polanka n. O.

Kádr: Hájek – M. Bielan, Blaha, Janík, Mleziva, Zielonka, Žebrok, Graňák, Koutný, Kubiena, Ochodek, Ruisl, Zahatlan, Káňa, Lipovský, Kratka.