O tom, že si výhru zasloužili jednoznačně hráči Valašského Meziříčí, nikdo nepochyboval. I domácí neměli nasazené růžové brýle a brali vítězství 2:1 jako velmi šťastné. „Soupeř nás přehrál. Hlavně v prvním poločase jsme byli zcela bezradní a byli moc rádi, že jsme několikrát neinkasovali. Ve druhé půli jsme je už ale dokázali udržet a nepouštět do šancí, což bylo nejdůležitější,“ mínil po utkání nejzkušenější hráč havířovského celku Kamil Indra.

Trenér Indiánů Bohuš Keler měl problémy se sestavením základní jedenáctky. V pohárovém duelu s Karvinou se k marodům přidal Michalčák a v pátek kvůli bolesti zad nedotrénoval ani Pristáš. Nově složená obrana ani záloha zdaleka nefungovaly tak, jak by měly.

„Nemáme na divizi moc silný kádr a každá ztráta je citelná. Tušil jsem, že nebudeme své soupeře přehrávat, ale že nás soupeř přehraje tak výrazně, to bych si nepřipustil. Hlavně záložníci neplnili při bránění základní povinnosti, takže jsme to soupeři i dost ulehčili. Na druhou stranu jsme chtěli uspět hlavně z brejků, a to se nám nakonec povedlo. Výhra je proto velmi cenná a může kluky hodně povzbudit,“ uvedl Keler.

Největší problém měli Indiáni ve středové řadě, která nechávala Valachy hrát s míčem a vytvářet nebezpečné situace. Fotbalisté Valašského Meziříčí nehráli ve vysokém tempu, ale byli silní na míči, který domácím moc nepůjčovali. Zcela ovládli první půli a ujali se vedení 1:0, když se přes řadu šancí trefil jen Michálek, a to z přímého kopu. Tomuto gólu předcházely zbytečné chyby Demela a Kosňovského, kteří vlastně přímý kop v ideální pozici protivníkům sami darovali.

Podobné chyby předvedli Indiáni i v přípravném zápase s Českým Těšínem, ale ten je nedokázal potrestat. „Takových chyb se musíme vyvarovat. Už v přípravě jsem na to apeloval s tím, že to lepší soupeř potrestá, a to se dnes taky stalo,“ všiml si Keler.

Ve druhém poločase se podařilo Havířovským skóre otočit. Velkou měrou se o to postaral dorostenec Vachtarčík, který ve 49. minutě vyrovnal a do konce zápasu dokázal pořádně zatápět obraně, která si mohla v první půli vzít volno. Uznání sklidil po zápase i od spoluhráčů. „Před Dušanem musíme dnes smeknout klobouk. To co předvedl, bylo fakt parádní. Když si k tomu připočteme to, že je ještě dorostenec, který hrál poprvé za tým tak dlouho, tak to jeho výkon ještě zvyšuje,“ chválil po utkání svého spoluhráče Jan Lukan.

V tomto zápase měl havířovský kouč šťastnou ruku, když obě branky vstřelili střídající hráči. Po Vachtarčíkovi rozhodl o zvratu skóre Daniel Laryš, který uklidil do šibenice centr Skotnici. I díky tomu mohli propuknout v domácí kabině oslavy. „Když jsem nedávno Deníku říkal, že si chci ještě zahrát třetí ligu, nevěděl jsem, že bych to stihl tak rychle s Havířovem. Podíval jsem se po zápase na tabulku a my byli první. Prostě paráda,“ vtipkoval se širokým úsměvem na rtu po úvodním duelu Zdeněk Skotnica. Indiáni totiž hráli úvodní kolo divize jako úplně první (už od 14 hodin), takže bylo jasné, že vítěz bude více než dvě hodiny, než skončí další zápasy, na špici divizní tabulky.