Lokomotiva Petrovice – Slavia Orlová 0:3 (0:1)

„To utkání nám neskutečně vyšlo. Začínat v Petrovicích, které disponují vždy slušným kádrem a doma mohou porazit kohokoliv, to není nikdy jednoduché. Dneska jsme ale byli po všech stránkách lepší a ocenili to i domácí. Byl to opravdu nesmírně vydařený zápas, takový jsme ani nečekali,“ rozplýval se po zaslouženém vítězství Orlové jeden z trenérů Slavie Josef Jadrný.

Slávisté odehráli opravdu nadmíru vydařený part. Silného soupeře nepustili do šance, naopak sami si jich vytvořili spoustu. Po desetiminutovém oťukávání se rozhodla převzít kontrolu nad zápasem Orlová a vytvořila si převahu, místy drtivou.

Krčmařík v první šanci po odraženém míči mířil těsně vedle, Silveira z trestného kopu o centimetry nad. O tom, že jsou na hřišti i domácí, se diváci dozvěděli v 15. minutě díky Hanuskovi, který střílel vedle. Pak už hráli zase hosté a do poločasu vstřelili hezkou branku Kovářem. Po přestávce své vedení ještě umocnili dalšími dvěma trefami.

„Takhle nás už dlouho nikdo nepřehrál. Vybavuji si přibližně stejný zápas se Zubřím v I.A třídě, kdy nám soupeř dal sedmičku. To bylo ještě v minulém století,“ vzpomněl si na podobně jasnou partii v neprospěch Lokomotivy sekretář Petrovic Bruno Kencki.

„Bylo to naše jasné vítězství. V Petrovicích se vždy cení,“ dodal orlovský Jadrný.

Branky: 40. Kovář, 56. Kopel, 69. Pražák. Rozhodčí: Jahoda, žluté karty: 2:1, diváci: 155.

Petrovice: Sabela – Buzek, Gill, Bernatík, Reichl – Miko, Czyž (46. Vlachovič), Dittrich, Koper (85. Kumpán) – Hanusek, Šuster (59. Urban). Trenér: Pavel Poledník.

Orlová: Szarowski – Vlk, Derych, F. Kadlčák, Silveira – Pražák, Kušnír, Kovář, Krčmařík (88. Skácelík) – Z. Kadlčák (73. Jonek), Kopel (81. Lička). Trenér: Lubomír Vlk.
Další zápas hrají Petrovice v neděli v Krnově, Orlová v sobotu s Mohelnicí.

Celý článek v úterním vydání Karvinského deníku