„Byli jsme zvědaví, jak se nám podaří navázat na vystoupení z Brna, kde jsme uhráli druhé místo za českými jedničkami Benešem a Kubalou,“ poznamenal úvodem Michal Provazník.

Tím, že karvinská dvojice zahájila sezonu o něco později, nemá dostatek bodů v žebříčku, takže přišla o výhodnější nasazení a je na podobných turnajích nucena hrát již od prvních kol s dobrými dvojicemi.

Hanákovi s Provazníkem to ale, zdá se, moc nevadí. Po brněnském turnaji se oba borci skvěle připravili i na ten v Pasohlávkách (okres Břeclav) a zastavili se až ve finále.

Po prvním kole, kde je na rozehrání čekali papírově slabší Koláček s Dostálem, přišlo ve druhém kole utkání s nasazeným párem číslo 4, kterým byli Salava a Hromádko. Karvinské duo už ale bylo rozehrané, obzvlášť Provazník po turnaji CEV ve Vaduzu potřeboval určitý čas na to, aby se dostal do správné herní pohody, a karvinská dvojice soupeře porazila. „S klukama jsem se letos potkali už potřetí a pokaždé na nás zkouší stejnou taktiku. Servis za hranicí rizika, který jim buď vychází a my máme potíže s příjmem, anebo ho kazí, což v podstatě znamená minimum útoků z naší strany a vůbec se tak nedostáváme do hry,“ přibližoval utkání Filip Hanák.

Salava s Hromádkem letos karvinské hráče na turnaji světové série v Praze porazili 2:1. Vlastně všechny dosavadní zápasy končily tímto výsledkem a v Pasohlávkách tomu nebylo jinak. Z výhry se však tentokrát radovali Hanák a Provazník.

Ty v boji o semifinále čekaly turnajové jedničky, bývalí reprezentanti Pavlas s Přidalem, kteří normálně hrají s jinými partnery, ale na tento turnaj dorazili spolu. „Výborná hra, hlavně od Filipa, nás ale dotáhla k dalšímu vítězství 2:1 a tím i k účasti v semifinále,“ poznamenal Provazník.

Do něj se ke karvinským borcům z opravné části pavouka probojoval pár Kolář – Božek a diváci se těšili na zajímavý souboj. Ukázalo se ale, že předchozí bitvy v opravném pavouku vzaly Kolářovi s Božkem více sil, než by sami chtěli a díky dobře zvolené taktice se stalo semifinále jasnou záležitostí Hanáka s Provazníkem.

Ve finále se potkali s překvapením celého turnaje, bratry Michalcovými, které turnaj zastihl v obrovské pohodě. Ti cestou do finále neprohráli ani jeden zápas, stejně jako Karvinští, takže finále slibovalo opravdové vyvrcholení. „Zápas jsme si prohráli v prvním setu, a to po velice špatném vstupu do utkání (2:8, 7:14 – pozn. aut.) a ačkoliv se nám podařilo dovést set do vyrovnané koncovky (20:20), nedokázali jsme obrovské psychologické výhody využít a set prohráli. Ve druhé sadě jsme potvrdili zlepšený výkon a srovnali na 1:1, ale v tiebreaku rozhodl můj horší příjem a prohráli jsme,“ vzal sympaticky porážku na sebe zkušený Provazník.

„I když nás finálová prohra mrzí, jsme s vystoupením na jihu Moravy celkem spokojeni. Opět jsme si dokázali, že s výjimkou dvou reprezentačních dvojic jsme schopni nad ostatními vyhrávat. Na naší hře se projevuje pohoda a minimum starostí, kterou jsme získali díky podpoře karvinského BVK, pod jehož hlavičkou již třetí rok hrajeme. Můžeme si tak beach opravdu užívat,“ podotkl Filip Hanák.

VÝSLEDKY Z PASOHLÁVEK
Předkolo:
volno
1. kolo: Koláček – Dostál 2:0 (17, 15)
2. kolo: Salava – Hromádko 2:1 (-20, 18, 12)
3. kolo: Pavlas – Přidal 2:1 (-18, 16, 11)
Semifinále: Kolář – Božek 2:0 (13, 12)
Finále: Michalec – Michalec 1:2 (-20, 16, -11)