Aktuální víkend nabídne druhé kolo divizní skupiny E. V něm se poprvé v domácím prostředí představí vysoký favorit letošního ročníku – fotbalisté Slavie Orlová. Ti nastoupí dnes od 16.30 hodin proti Mohelnici v úloze jasného lídra. Po výhře v Petrovicích si zřejmě nikdo nepřipouští nic jiného než výhru slávistů.

Rehabilitovat se naopak pokusí Petrovičtí, kteří po domácím selhání s Orlovou zajíždějí na hřiště nováčka z Krnova. Tam je nečeká v neděli odpoledne určitě nic lehkého, jelikož Krnovští překypují nejen nováčkovským elánem, ale i kvalitním kádrem.

Havířovští Indiáni také nastoupí proti celku, který minulou sezonu divizi nehrál. V neděli dopoledne se představí ve Slavičíně, který po pádu z MSFL uhrál na úvod cennou remízu na horké půdě v Mikulovicích.

„Máme určité problémy se sestavou. Kvůli pracovním povinnostem bude asi muset skončit Denis Judita. V neděli s námi snad ale ještě pojede,“ doufá trenér Havířova Bohuš Keler.

„Pořádně jsme si rozebrali domácí vítězství s Valašským Meziříčím. Doufám, že jsme se z chyb poučili a předvedeme lepší výkon. Hráči si musejí uvědomit, co mají na hřišti přesně dělat, jinak to nikdy nebude dobré,“ dodal Keler.

Ostrý start je připraven v sobotu v krajském přeboru. První derby sezony se odehraje v Dětmarovicích, kam přijede Český Těšín. Oba týmy se na novou sezonu těší a rády by působily v horních patrech tabulky. „Budeme navazovat na čtvrté místo, což nebude nic snadného. Soupeři v přeboru jsou jistě výtečně připraveni. My se budeme snažit o to, abychom doma produkovali líbivý fotbal, na který budou chodit diváci. To je náš hlavní cíl,“ poznamenal trenér dětmarovického celku Petr Czyž. Zápas začíná v 17 hodin.

Nováček soutěže, rezervní tým Karviné, si premiéru v přeboru odbude v neděli od 17 hodin na trávníku Oldřišova. Trenér Tomáš Bernady se bude se svými svěřenci na podzim s vyšší úrovní soutěže detailně seznamovat. Ve stejný čas vstoupí do nové sezony i Bohumínští, kteří hrají v Janovicích.