O tom, že se v případě střížkovské Bohemky nemůže vůbec mluvit o nováčkovi soutěže, svědčí nejen kvalita jejího kádru, která je nebývale vysoká, ale také fakt, že tento klub vlastně z druhé ligy vůbec nesestoupil. Sestoupil z první a rovnou byl přeřazen do ČFL, kterou však loni vyhrál suverénním způsobem. A ČFL rozhodně není liga žádných nazdárků, ba naopak, je to silná soutěž.

Dalo by se tedy říci, že Bohemians nejsou pro Karvinou ani tak nováčkem, jako spíše sestupujícím ligistou. „Bohemce se podařilo udržet kádr z před dvou let, má v sestavě spoustu zkušených hráčů, kteří prošli ligovými kluby, takže to pro nás bude hrozně těžké tam uspět,“ poznamenal úvodem trenér Karviné Karel Kula.

Soupeř v prvním kole druhé ligy šokoval Jihlavu na jejím hřišti, kterou připravil o roční neporazitelnost na svém trávníku a vyhrál na Vysočině 3:0. Kulův asistent na karvinské lavičce Marek Kalivoda zápas sledoval přímo v hledišti, takže poznatky o hře soupeře Karviná má.

„Ten tým je složený ze samých zkušených hráčů, v obraně jsou Flachbart s Drskem, v záloze Macháček, v útoku Huňa. Zezadu to jistí v bráně Winter, takže jak vidno, je třeba si dát pozor na celý tým,“ varuje Kula.

Karviné nebude vadit ani brzký dopolední začátek sobotního zápasu. Hraje se totiž v 10.15 hodin. „Na to jsme zvyklí, hraje tak Sokolov i Sparta B, loni Žižkov. To nebude hrát roli,“ míní Kula. Do hlavního města odjela karvinská výprava už dnes.

Celý článek v zítřejším vydání Karvinského a havířovského Deníku