„Pak už si domácí výsledek hlídali, kouskovali hru a vyhráli, ovšem naší vinou, protože z těch tutovek, které jsme měli, bylo zapotřebí dát minimálně tři góly,“ mrzel trenéra Karla Kulu konečný výsledek.

Jeho tým nastoupil ve stejném složení jako v poháru v Olomouci. „Kluci si svým výkonem řekli o to, aby dostali šanci zahrát si takto i na Bohemce. To se mi potvrdilo, z výkonu mužstva mám skutečně velmi dobrý pocit. Proto jsme také všichni z porážky zklamaní, i hráči vnitřně cítili, že zkušeného soupeře přehráli. Počítají se však body,“ smutnil Kula po utkání.

Střížkovští vsítili jediný gól v 32. minutě po hodně nenápadné akci. Kapitánu Drskovi přihrával Očovan. To bylo z jejich strany na dlouhou dobu vše. Naopak hosté měli v první části tři gólovky, trefili tyč i břevno. „I ve druhé půli jsme pokračovali v dobrém výkonu. Mišinský s Milosavljevem šli sami na bránu, Mišinský ale otálel a spoluhráči nepřihrál. Pak zahodil šanci i Milosavljev a v závěrečném náporu netrefil bránu z pár metrů Hrtánek,“ popisoval Kula.

Bohemians měli dvě šance, když Očovanovu hlavičku robinzonádou zlikvidoval Kafka a tentýž hráč pak nastřelil tyč. To bylo z jejich produkce vše a hrála hlavně Karviná. Vytvořila si další tři tutovky, neproměnila je a soupeř si tak připsal hodně nezasloužené tři body. „Bohužel, fotbal je občas takový. Musíme ale myslet pozitivně. Je před námi derby s Třincem a v něm je třeba navázat na tento výkon. Uvědomujeme si, že bodovat už musíme, jinak by to bylo dost špatné. Vhodné tak na výměnu trenéra,“ poznamenal sám Kula.

Bohemians Praha – MFK OKD Karviná 1:0 (1:0)
Branka:
32. Drsek. Rozhodčí: Hrubeš – Urban, Makovička, žluté karty: Macháček, Očovan, Winter, Demeter, Huňa – Jursa, diváci: 690.
Karviná: Kafka – Hoffmann, Motyčka, Bolf, Knötig – Bartošák, Hrtánek, Jursa, Milosavljev (79. Chovanec) – Mišinský (79. Ciku), Presl (65. Látal). Trenér: Karel Kula.
Další zápas hraje Karviná v sobotu od 17 hodin s Třincem.

Podrobnosti v pondělním vydání Karvinského deníku