Slavia Orlová – FK Mohelnice 4:0 (2:0)

Družina trenérů Vlka s Jadrným prokazuje již delší dobu, že je špičkovým týmem pro tuto soutěž. Hráčská kvalita je vysoká, členové kádru by si určitě zasloužili zahrát si vyšší „level“. Další důkaz o tom slávisté podali v duelu proti Mohelnici, která oproti minulé sezoně obměnila kádr, zdá se k lepšímu, ale proti rozjeté orlovské mašině stejně neměla šanci. „A to si ještě myslím, že v úvodním kole v Petrovicích jsme zahráli mnohem lépe,“ dodal asistent orlovského trenéra Lubomíra Vlka Josef Jadrný.

Slavia měla v první části značnou převahu a už ve třetí minutě se dostala do vedení, když po faulu na Kopela proměnil Michal Kovář penaltu. V 13. minutě běžel Krčmařík ve dvojičce s Kopelem na gólmana hostů, ale Krčmařík volil zakončení a nedal.

O minutu později už to bylo 2:0, když si rohový kop Kováře vyhledal Pražák a dodal domácím větší klid. Dalších dvacet minut se odehrávalo na mohelnické polovině hřiště, ovšem bez vážnějších šancí.

Orlovští aspoň předváděli líbivou hru s náběhy po krajích a kolmými přihrávkami za obranu. Je vidět, že trenéři dali orlovské hře potřebný řád a hráči se toho drží. „Každý týden během tréninků na souhře pracujeme. Je třeba to neustále pilovat a zdokonalovat se tak. Těší nás, když za námi občas někdo přijde a řekne nám, že to má hlavu a patu. Aspoň má naše práce nějaký smysl,“ poznamenal Jadrný.

S takovou hrou je s podivem, že si cestu na fotbalový zápas Orlové stále nenachází více fanoušků. Občany zřejmě dobrý fotbal nezajímá.

Hráči na trávníku se v duelu s Mohelnicí dál snažili o navýšení vedení. Po centru Krčmaříka se hlavou netrefil kanonýr Kopel, ten později sám prošel přes tři protihráče, předložil balon Z. Kadlčákovi, ale proti němu zase zasáhl přímo zázračným zákrokem mohelnický brankář.

Navýšit náskok se domácím povedlo až v 70. minutě. Třígólovou normu z Petrovic naplnil Brazilec Silveira, když krásnou akci, která začala u Ličky a do které se zapojili čtyři domácí, zakončil střelou do růžku brány. Silveira si pak na oslavu gólu „zarybařil“ – chytil pár spoluhráčů, kteří se k němu po zemi plazili na neviditelné udici. Skutečně originální oslava.

Hosté zahrozili dvakrát po standardních situacích Macáka – brankář Szarowski jednou lovil ve vzduchu horký „brambor“, podruhé balon skvěle vyrazil. Čisté konto udržel. Na zápas si přitom orlovská ikona mezi tyčemi Radek Szarowski odskočil z dovolené. „Zvažovali jsme, jestli ho vůbec nominovat, moc se nám to nezdálo. Ještě naposledy jsme to takhle ale udělali,“ vysvětlil k perličce Josef Jadrný, sám bývalý gólman.

Domácí pak neproměnili další dvě tutovky (Kopel, Jonek) a dočkali se v 80. minutě, kdy Vlk zakončil další povedenou akci červenobílých. „Hra nás potěšila, kluci plní to, co jim předkládáme. Dost dělá zkušenost samotných hráčů, protože oni sami vědí, jak si pomoci, kde se postavit. Hrajeme hodně třeba tandemy, například obránce - záložník a hráči se dobře zajišťují. Není to hra na náhodu,“ pochvaloval si neustálý herní vzestup trenér Jadrný.

Branky: 3. z pen. Kovář, 14. Pražák, 70. Silveira, 80. Vlk. Rozhodčí: Bečica, žluté karty: 1:3, diváci: 50.

Orlová: Szarowski – Vlk, Derych, F. Kadlčák, Silveira – Pražák, Kovář (40. Jonek), Kušnír, Krčmařík (67. Lička) – Z. Kadlčák, Kopel (80. T. Věčorek). Trenér: Lubomír Vlk.

Další zápas hraje Orlová v sobotu v Brumově.