Tento týden vstoupí do nové sezony v I.A třídě i fotbalisté Baníku Albrechtice. Po omlazení kádru vyhrál tým trenéra Klimszy v přípravě téměř všechny zápasy a rád by proto hrál v první polovině tabulky.

Z albrechtického kádru odešli v létě Tomáš Valla (návrat do Havířova), Jiří Kroužek (návrat do Dětmarovic), Ladislav Horváth (ukončeno hostování) a na hostování do Těrlicka byli uvolnění Adam Parzyk, Jan Kociolek a Jan Antolík.

„Z pracovních důvodů skončil také Stachel. Nevíme vlastně ani, kde se nachází. Už v minulé sezoně dlouho netrénoval a jezdil jen na zápasy. Nyní se už vůbec neobjevil, takže s ním nemůžeme počítat,“ přiblížil albrechtický trenér Jiří Klimsza.

Kádr naopak posílili Jan Wojaczek a Jiří Papcún (oba hostování z juniorky Karviné) a z dorostu byli přeřazení Radim Smiga, Marek Korzeniowski a Oldřich Opustil. „Na těchto změnách je vidět, že jsme převážně omladili. Chceme dát větší šanci našim dorostencům a dalším členům stávajícího kádru, který má podle mě na to, aby hrál v horní polovině tabulky,“ míní albrechtický lodivod.

Jiří Papcún se bohužel během přípravného turnaje k oslavám padesáti let fotbalu v obci zranil a pro část podzimu bude nepoužitelný. Jinak ale dělala příprava fotbalistům Albrechtic radost. Po „zahřívací“ remíze na úvod přípravného bloku s výběrem PZKO se Klimszovi svěřenci rozjeli k sérii výher, přičemž se jim dařilo jak v obraně, tak střelecky.

Baníkovci porazili sousedy z Českého Těšína, Dolní Datyně či Těrlicko, remizovali se silným nováčkem I.A třídy Frýdkem-Místkem B 2:2. „Zvolili jsme tentokrát trochu jinou podobu přípravy. Hráli jsme většinou jen se soupeři z nižších soutěží, aby byla příprava co nejvíce v poklidu. Vše vyvrcholilo posledním zápasem s Českým Těšínem, který jsme dokázali vyhrát po velmi dobrém výkonu. Kdybychom takhle hráli i v sezoně, neměl bych obavu o naše postavení ve vrchní polovině tabulky,“ pochvaloval si Jiří Klimsza.

Soupeř z Těšína sice nebyl v tomto duelu kompletní, ale na hru albrechtických hráčů se opravdu dalo dívat. V přípravě se baníkovci prezentovali dravým stylem, mladí hráči dávají do hry jako obvykle velký elán. „Celá příprava proběhla podle našich představ i díky tomu, že tady máme velmi dobré tréninkové podmínky. Problémy nám nepřinesly ani dlouhotrvající deště. Kabina se zdá být také v pořádku, budeme sázet na takové to zdravé jádro. Kluci jsou natěšení na soutěž a já vlastně taky,“ mohl se pousmát před vstupem do I.A třídy Jiří Klimsza.

Do soutěže vstoupí jeho hráči na půdě dalšího nováčka z Petřvaldu na Moravě. Klimsza očekává těžký zápas. „Byl jsem se tam podívat. Je tam špatné hřiště a vládne postupová euforie. Na úvodní zápas to určitě nebude nic jednoduchého,“ dodal výstražně.

Výsledky v přípravě: výběr PZKO 3:3 (Oliva, Neuman, Hovůrka), B. Rychvald 8:1 (Opustil 3, Oliva 2, Dorozlo, Korzeniowski, Klus), D. Datyně 2:1 (Wojtyna, Dorozlo), Frýdek-Místek B 2:2 (Wojtyna, Kulhánek), Debowiec (Pol.) 1:0 (Čerešňa), Čierne (Slov.) 2:1 (Hruška, Edr), Těrlicko 3:0 (Čerešňa 2, Wojaczek), Č. Těšín 2:0 (Opustil, Hovůrka).