„Náš klub ještě vyvíjí iniciativu, aby fotbalovým činovníkům, kteří takto rozhodli, celá věc neprošla tak hladce, ale soutěž začíná již o víkendu a krajský přebor už dokonce začal, takže je nám jasné, že se sotva něco změní. Kluci už stejně nějakých čtrnáct dní byli smířeni s tím, že nám přebor byl odepřen a soustředili jsme se na začátek I.A třídy,“ poznamenal trenér hráčů Miroslav Štěpánek.

Necelý týden před úvodním domácím duelem se Smilovicemi už ve Stonavě dolaďují jen technicko-taktické věci. „Křivda kluky přebolela, jsou odhodlaní se znovu poprat o postup. Minimálně špici tabulky bychom hrát chtěli,“ dodal Štěpánek.

Teď je jen otázkou, zdali hráče vyřešení situace v jejich neprospěch psychicky nalomí, nebo se naopak dokáží o to více namotivovat a využít vše ve svůj prospěch. „Přál bych si, aby platila druhá varianta, aby se kluci kousli. Nebudeme však s nikým válčit. Kádr máme kvalitní a co je podstatné, udrželi jsme jej pohromadě. To by nám mělo dávat záruku, že bychom se zase mohli pohybovat nahoře. Uvidíme, co nám napoví první podzimní zápasy,“ upřesnil kouč Stonavy.

Vrásky na čele mu dělá jen stav brankářů, neboť gólman Tvardík odešel do tábora loňského největšího protivníka Stonavy – Šenova – a jednička Glogár se zranil. V týmu tak zbyl jen Hulva a Stonava musí na měsíc situaci rychle vyřešit. „Do pátku snad někoho seženeme, poptáme se v okolí, jestli by nám někoho nepůjčili,“ dodal Štěpánek.

Přes léto došlo ve stonavském kádru k málo pohybům. Definitivně skončil Petruňa a odešel pouze výše zmiňovaný Tvardík. Naopak Stonavu posílili Giňa z Havířova a karvinští Poledník a Marcol.

V kádru také zůstává hbitý Jaworski, bohužel na půlku podzimu do hry nezasáhne, jelikož ho v jednom z přípravných utkání hrubě fauloval polský protihráč a způsobil mu zlomeninu kotníku. „To je obrovská smůla, Zdeněk svou rychlostí platil na většinu soupeřů v soutěži. Zůstává ale nadále u nás, má totiž předpoklady pro vyšší soutěže, potřebuje jen nabrat zkušenosti a zklidnit hlavu. Některé situace řešil loni zbrkle. Až vyzraje, bude nesmírně platným hráčem,“ předpovídá Štěpánek.

Výsledky v přípravě: Marklowice (Pol.) 0:2, Chybie (Pol.) 0:2, dorost Karviná 1:5 (Maleňák), D. Datyně 5:2 (Vilém 2, Šurin, Poledník, Maleňák), dorost Orlová 6:0 (Frait 4, Šurin,Poledník), Č. Těšín 2:4 (Baláž, Maleňák)

Kádr: Hulva, Glogár – Karkoška, Šurin, Sochora, Hančin, Bystroň, Varga, Martiník, Kisel, Maleňák, Giňa, Vilém, Marcol, Frait, Poledník, Minárik, Jaworski.