Že výsledky 6:7, 10:8 či dokonce 31:5 nejsou fotbalové? Ale kdeže, jsou. Jen jde o výsledky dvou zápasů v jednom.

Od nové sezony hrají věkové kategorie fotbalových žáčků U13 a U12 podle nového modelu. Hraje se na 2x30 minut v počtu hráčů 7+1 na jedné polovině hřiště. Ovšem na dvou hracích plochách souběžně.

Tak například středeční vložené kolo Moravskoslezské ligy žáků, divize sever, přineslo utkání karvinských chlapců s Hranicemi. Jedno družstvo o osmi klucích nastoupilo proti svým vrstevníkům na jednom hřišti, druhá osmička chlapců hrála proti talentům z Hranic na hřišti druhém.

Je jasné, že když se hraje na zmenšené hrací ploše o menším počtu hráčů, góly padají. Malí klučinové jsou také častěji v kontaktu s balonem a zahrají si opravdu všichni. To byly hlavní důvody, proč se svazoví činovníci rozhodli přistoupit k tomuto modelu.

A tak není moc divné, když jeden zápas dopadne 6:3 a druhý třeba 8:10, že konečný výsledek 14:13 nepřipomíná fotbal, ale basketbalové klání nejmladší přípravky.

V takovém případě se ale výsledky a počítání těchto výsledků do tabulek poněkud míjí účinkem. Výsledky v této kategorii nejsou podstatné. Důležitý je herní pokrok hráčů, kolik úspěšných akcí dokáží založit, kolik zakončit a jaký mají pocit ze hry.

Pocity diváků (rozuměj zejména rodičů dětí) z nového modelu, jsou totiž spíše rozpačité. A dojmy trenérů jakbysmet.