K tomu se dá připočíst faktor derby, které bývá nevyzpytatelné a na drama je zaděláno. „Ano, situace se opakuje, na jaře jsme Třinec potřebovali porazit, abychom se dostali v tabulce před něj, teď je zase o bod před námi, jen s tím rozdílem, že oba týmy neodstartovaly soutěž podle představ,“ rekapituluje bodový stav (Třinec 1, Karviná 0) trenér MFK OKD Karel Kula.

Karvinští musí podle jeho slov udělat maximum pro výhru. „Nemůžeme si dovolit podruhé doma zaváhat,“ upozorňuje trenér, jehož jméno bylo právě s Třincem dlouhá léta spojeno.

Karvinští naposledy zanechali hodně dobrý dojem na hřišti střížkovských Bohemians, kde nešťastně prohráli, ačkoliv si zasloužili spíš vyhrát. „Kluci byli po utkání skleslí, ale postupně se jim vracela barva do tváří. Sami cítili, že herně jdou nahoru. Když budou nadále dělat vše pro to, aby se zlepšovali, musí kvalitní výsledky přijít,“ vidí atmosféru v kabině už zase pozitivně Karel Kula.

Tým Třince nedoznal přes letní přestávku výraznějších změn, osa týmu zůstala zachována. Ze Slovácka se navíc vrátil do třineckých řad téměř dvoumetrový bijec Radek Szmek, s nímž má na hrotu útoku problémy každá obrana.

„Třinec první zápasy podle mě taky zkouší, co by mu mohlo vyhovovat nejlépe. Jednou hraje na jednoho útočníka, podruhé na dva. Letní posila záložník Pospíšil z Olomouce v prvním zápase hrál v základu, ve druhém střídal,“ přibližuje Kula. „Sami nevíme, s čím třinečtí hráči přijedou,“ dodal.

Na jedno se ale může spolehnout. Vzhledem k tomu, že jde o derby a že Třinec za tři roky karvinského působení ve druhé lize na karvinském trávníku nevyhrál, udělají jeho hráči vše pro to, aby nepříznivou statistiku zlomili. „Určitě přijedou výborně připraveni. Na jaře u nás navíc odvedli velice dobrý výkon a byli z porážky zklamaní. Měli tady aspoň na bod,“ je si Kula dobře vědom patřičné motivace na straně Třince.

A co by na soupeře mělo platit? „Hrajeme doma, musíme Třinec dostat pod tlak. Kluci se na zápas těší, jsou nažhavení zopakovat výkon z Bohemky a tentokrát si v koncovce počínat důrazněji,“ je optimistou Kula.

Jeho tým by mohl udeřit ze standardních situací, které hráči během týdne pilovali. „Něco máme nacvičené, na druhou stranu si zase my musíme dát pozor na třinecké standardky,“ varuje Kula, který ještě řeší dva posty v sestavě.

„Měl by nastoupit tým, který zahrál dobře na Bohemce, ale kádr máme široký a také další kluci si poctivým přístupem říkají o místo v sestavě. Uvažuji o nějakém překvápku. Musíme Třinec zaskočit,“ usmíval se Karel Kula závěrem a pozval na zápas domácí fanoušky.

„Třinec určitě přijedou podpořit jeho fandové, doufám, že ti Karvinští dorazí na utkání v hojném počtu a že prestižní derby zvládneme,“ zakončil.

Zápas s Třincem začíná dnes, v sobotu 20. srpna v 17 hodin.