Lokomotiva Petrovice – TJ Valašské Meziříčí 1:1 (0:0)

Domácí odehráli zápas zahozených šancí. V této činnosti vynikal zejména útočník Hanusek, který spálil tři.

Po zhruba dvacetiminutovém oťukávání, během něhož se Valaši prezentovali rychlým fotbalem, zahrozil jako první domácí Urban. Po centru Kopera rozehřál gólmana Pospěcha.

Hosté odpověděli trestným kopem Michálka, který skončil vedle.

V dalších minutách už domácí fotbalisté vlastní nemohoucností pasovali do role nejlepšího hráče zápasu hostujícího brankáře Pospěcha.

V 23. minutě ještě mířil Miko z dvaceti metrů vedle, ale pak dostal na malé vápno centr Hanusek a místo gólu napálil jen brankáře. Po půlhodině hry Hanusek dokonce minul úplně prázdnou bránu a za další dvě minuty mířil ze tří kroků zase jen do gólmana hostů.

„Z takových šancí musíme dát aspoň gól. Tohle se prostě musí proměňovat,“ rozhodil bezradně rukama sekretář petrovického klubu Bruno Kencki.

O přestávce měl neblahé tušení, aby spálené tutovky nakonec Lokomotivu nemrzely. „Říkal jsem, jen aby hosté nepodnikli nějaký vydařený brejk. To bychom pak měli ohromně složité,“ přiblížil Kencki.

Jeho prorocká slova došla naplnění záhy. Již dvě minuty po zahájení druhé části utekl po pravé straně Horák, předložil míč po zemi dobíhajícímu Pleškovi a ten zblízka narozdíl od protihráčů neměl problém poslat míč do sítě – 0:1.

Ke cti domácích slouží, že inkasovaná branka je nepoložila. Zabrali zase naplno a věřili, že z dalších šancí se už konečně trefí.

A skutečně. Jakmile Hanusek odešel ze hřiště, vyrovnal domácí Škuta. Svou trefou ukázal, že překrásné branky do vinklů nepadají jen v první lize (Dukla – Plzeň), ale mohou ozdobit i fotbal čtvrté nejvyšší úrovně v divizi.

„To byla výstavní trefa, po které jsme se zase zvedli, jenže hosté už chytře kouskovali hru a i za cenu žlutých karet natahovali čas, jak se jen dalo,“ poznamenal k průběhu posledních dvaceti minut Bruno Kencki.

Přesto se domácí ještě vypjali k maximální snaze urvat tři body. V 76. minutě pálil střídající Šuster z hranice pokutového území o pár decimetrů vedle, pár minut před koncem mohl definitivně rozhodnout znovu mladý Škuta, ale proti vyběhnuvšímu Pospěchovi tentokrát neuspěl.

„Je to škoda, v tomhle kole se rodily skoro samé remízy a v případě našeho vítězství jsme se mohli v tabulce posunout o pár míst nahoru,“ litoval Kencki. „Takhle budeme muset zabrat ve Slavičíně a to není zrovna ten ideální soupeř, na kterém bychom se měli chytit,“ dodal.

Možná, že domácím chyběla rozvaha ve středu pole, kde obvykle operuje Dittrich. Ten ale v sestavě nebyl. „Dittrich chyběl z rodinných důvodů. A nutno říct, že asi opravdu chyběl. On umí podržet míč a vymyslet překvapivou přihrávku. Bohužel jsme si bez něj neporadili tak, jak jsme chtěli,“ zakončil Bruno Kencki.

Branky: 66. Škuta – 47. Pleško. Rozhodčí: Vojkovský, žluté karty: 0:5, diváci: 150.

Petrovice: Sabela – Buzek, Gill, Bernatík, Reichl (79. Vlachovič) – Miko, Bielan, Škuta, Koper (81. Langer) – Urban, Hanusek (64. Šuster). Trenér: Pavel Poledník.

Další zápas hrají Petrovice v neděli ve Slavičíně.