Stonava sehrála rozdílné utkání, ale vyhrála

Stonava - Fotbalisté Stonavy sehráli v I.A třídě úplně jiné utkání než před týdnem doma proti Smilovicím. Tam jim všechno klapalo, zatímco ve Veřovicích onemocněli syndromem promarněných šancí.

29.8.2011

Stonavští fotbalisté zvládli zápas venku a těší se na derby s Albrechticemi.Foto: Libor Pristáš

AFC Veřovice – SK Stonava 0:1 (0:0)

Stonavská výprava přicestovala do Veřovic s vědomím, že v minulém ročníku soupeře „spláchla“ po výsledcích 4:1 a 5:0. „Možná pod dojmem těchto výsledků si kluci říkali, že by soupeř neměl činit větší potíže, ale to byl hrubý omyl. Věřovice nám svou vůlí a bojovností dokázaly, že body nechtějí pouštět a měli jsme to zatraceně složité,“ poznamenal kouč Stonavy Miroslav Štěpánek.

Jeho tým nicméně začal lépe a už v 7. minutě mohl vést, kdyby mladý Poledník místo nepřesné střely přihrál do lepší pozice spoluhráčům. Také Kisel měl blízko ke gólu. V 15. minutě se krásně položil do centru Martiníka, ale jeho volej letěl těsně nad břevno.

Houževnatí domácí obě akce přežili a sami se chopili dirigentské taktovky. Od 30. minuty byli lepším týmem a v 37. minutě dokonce nastřelili tyčku. „To jejich tlak gradoval a my měli velké štěstí,“ upozornil Štěpánek.

O poločase byl proto nucen sáhnout do sestavy. Nevýrazného Poledníka nahradil Frait a přineslo to zlepšení. „Jirka podržel vepředu míč, to jsme potřebovali. Do větší aktivity jsme přešli my, ovšem pořád jsme to měli proti domácím složité. Zvláště, když jsme neproměňovali slušné šance. To jsem se pak bál, aby se nám to krutě nevyplatilo,“ konstatoval stonavský trenér.

Šance Stonavy byly skutečně gólové. Frait z pěti metrů napálil jen brankáře, Sochora hlavičkoval z nadějné pozice dokonce dvakrát, Hančin pak trefil z přímého kopu břevno. „Už jsem začínal být pomalu nervózní,“ prozradil Štěpánek.

V 77. minutě přišlo vysvobození. Martiník s Karkoškou vymysleli na pravé straně akci, na jejímž konci se Karkoška uvolnil a parádní ranou levačkou na bližší tyč protrhl střelecký pech – 0:1.

„Co vám mám povídat, ulevilo se nám. Před velkým derby s Albrechticemi jsme sice nesehráli zrovna vydařenou generálku, ale tři body jsou doma. Snad se kluci poučí a proti Albrechticím se správně vyhecují. Máme soupeři co oplácet,“ připomněl dvě předchozí porážky s obecním sousedem Miroslav Štěpánek.

Branka: 77. Karkoška. Rozhodčí: Trigas, žluté karty: 2:3, červená karta: 74. Černoch (V.), diváci: 168.

Stonava: Feber – Karkoška, Šurin, Sochora, Hančin – Martiník (86. Marcol), Giňa, Maleňák, Vilém (88. Varga) – Poledník (46. Frait), Kisel. Trenér: Miroslav Štěpánek.

Další zápas hraje Stonava v sobotu s Albrechticemi.