BeskydFrenštát p. R. – MFK OKD Karviná B 3:2 (1:0)

„Nehráli jsme špatně, ale zase jsme doplatili jako před týdnem na chyby při bránění. Soupeř byl podle nás ještě slabší než Oldřišov, na jehož hřišti jsme v prvním kole vyhráli,“ poznamenal úvodem vedoucí karvinského mužstva Dalibor Knapik.

První půle výraznější šanci nepřinesla. Karviná si nevypracovala nic a domácí vlastně taky ne, jen měli štěstí, že v 35. minutě zkolabovala hostující obrana, čehož využil zapomenutý Marek – 1:0.

Brankové příležitosti si lepší Karviná začala vytvářet až po změně stran. V 52. minutě vybojoval Bartozel u rohového praporku míč, předložil jej Kratkovi, jehož střelu zastavila tyč.

O minutu později odvraceli Valaši centr z vlastního vápna, na který si ale naběhl Žebrok a ranou „pod víko“ srovnal na 1:1.

A bylo ještě lépe. V 63. minutě rozehrál Kratka rychle autové vhazování, míč převzal Bartozel, našel Janíka a ten procpal balon za záda frenštátského brankáře – 1:2.

V tomto okamžiku přišel zlom v utkání, když mladý Bartozel si udělal z hráčů soupeře cvičné kužely, jenže na 3:1 pro svůj tým nezvýšil a pálil těsně vedle.

V 69. minutě pak hosté neodkopli balon a domácí srovnali, když volný Uličný hlavičkoval kolem Hájka do sítě – 2:2.

V 74. minutě si vzal balon do osobního vlastnictví stoper Cverna, prošel s ním na noze přes celé hřiště a zakončil, jenže vedle. Šťastní domácí pak využili dalšího propadu Karvinských, kteří nechali na zadní tyči osamoceného Navrátila a ten se jim za nečekanou volnost poděkoval třetí brankou.

Karvinští mohli přesto aspoň vyrovnat. Káňova krásná střela z 88. minuty měla gólový nádech, ale ten výborným zákrokem rozptýlil brankář Frenštátu a konečky prstů vytáhl míč mimo své tyče.

„Tři hrubky nás stály tři body. Prohráli jsme, ale tragédii z toho dělat nebudeme. Herně jsme měli navrch. Zatím však neumíme zvládat klíčové okamžiky, neboť stejně jako s Hájem jsme nepojistili naše hubené vedení a jak vidno, v krajském přeboru se to hrubě nevyplácí. Ale podzimní část máme vždy takovou neslanou nemastnou, klukům chvíli trvá, než si na novou soutěž přivyknou. Věříme, že je dokážeme na přebor zase připravit a bude to lepší,“ poznamenal po utkání asistent trenéra Tomáše Bernadyho na karvinské lavičce Marek Bielan, který pár hodin předtím úspěšně dovedl mladší dorostence Karviné k výhře 3:1 nad Jihlavou v Moravskoslezské lize.

Branky: 35. Adam, 69. Uličný, 75. Navrátil – 53. Žebrok, 63. Janík. Rozhodčí: Mikeska, žluté karty: 0:4, diváci: 200.

Karviná B: Hájek – Zahatlan, Mleziva, Cverna, Žebrok – Koutný, Zielonka (75. Graňák), Janík, Kubiena – Kratka, Bartozel (80. Káňa). Trenér: Tomáš Bernady.

Další zápas hraje Karviná B v neděli s Janovicemi.