MFK OKD Karviná – Graffin Vlašim 3:1 (0:1)

Utkání začalo opatrně z obou stran, do vedení se však dostali hosté, když po celkem nezáživné první půlhodině předvedli pěknou akci exbaníkovci Vrťo se Strnadem. První vnikl do pokutového území Karviné, našel křižnou přihrávkou na zadní tyči volného Strnada a ten se nemýlil – 0:1.

Domácí nehráli v první půli zle, nicméně šlo vidět, že středeční pohárový duel s Opavou jim přeci jen nějaké síly vzal. „Nebylo to ideální,“ připustil trenér Karviné Karel Kula. „Kluci se na hřišti trochu hledali, byly tam i nějaké změny v sestavě a taky bylo dnes docela značné horko. To všechno se promítlo,“ objasňoval po zápase.

Vlašim ve druhé části postihl podobný výpadek, jaký předvedla v Opavě, kde rovněž vedla 1:0. Tentokrát inkasovala všechny tři góly po změně stran. Nutno říct, že oprávněně, jelikož celou půli tahala za kratší konec provazu.

„V šatně jsme si řekli, že musíme přestat s tím nakopávaním, že je třeba si dát balon po zemi a rychle od nohy. Naštěstí jsme navázali na pohár a už to bylo ono,“ pochvaloval si zlepšený přístup domácí záložník Michal Gonda, jehož trefa zůstala na domácí straně jedinou klasickou. Zbylé dva si totiž dali dezorientovaní obránci Vlašimi sami.

Nejprve si Milosavljevův centr nádherně do růžku usměrnil M. Nešpor, třetí branku si dal přesnou trefou k tyči Vebr. Ten byl ale donucen zasáhnout kvůli dotírajícímu Bartošákovi, který byl v tu dobu na hřišti sotva dvě minuty. Mezitím si z obránců Vlašimi udělal cvičné kužely právě Gonda, jenž zvyšoval na 2:1.

„Klukům musím za druhý poločas poděkovat. Bylo to na morál, ale zvládli to. Tahle soutěž je obrovsky vyrovnaná, neustále se to potvrzuje průběžnými výsledky. Tři body proti Vlašimi, která má dobře organizované mužstvo, jsou ohromně cenné,“ rekapituloval Kula.

Branky: 57. vlastní M. Nešpor, 63. Gonda, 89. vlastní Vebr – 33. Strnad. Rozhodčí: Drábek – Santarius, Pilný, žluté karty: Hoffmann, Gonda – Macek, Vebr, diváci: 1752.

Karviná: Paleček – Hrtánek, Motyčka (69. Cverna), Bolf, Hoffmann (46. Knötig) – Jursa – Ciku, Gonda, Ficek, Milosavljev (87. Bartošák) – Chovanec. Trenér: Karel Kula.

Další zápas hraje Karviná v sobotu v Praze s béčkem Sparty.