Lokomotiva Petrovice – Real Lískovec 3:1 (3:0)

Mužem zápasu se stal domácí Michael Reichl, který dal vstupní gól a byl vidět i u dalších akcí. Hosté letos nepředvádějí nikterak oslnivé výkony, v Petrovicích si po chybách gólmana Klepka dali de facto dva góly sami.

Domácí už potřebovali nutně zabrat za tři body, takže do utkání nastoupili patřičně aktivně a ihned kopali několik rohů po sobě. Skóre se jim povedlo otevřít po nákopu gólmana Sabely a líznutí míče hlavou jednoho z lískoveckých hráčů. Toho bleskově využil předvídavý a hlavně rychlostně vybavený Reichl, téměř od poloviny hřiště všem utekl a nakonec provedl i kličku brankáři. Z úhlu po zemi otevřel skóre – 1:0.

Hosté se připomněli v 26. minutě, kdy postupoval k bráně Kořínek, ale Sabela vyběhl, zmenšil mu střelecký úhel a to stačilo. Kořínek pálil vedle. Jinak o Lískovci nebylo téměř slyšet.

Pět minut před přestávkou si pronajal balon Šuster, dovedl ho až do vápna, tam rovněž nasadil kličku brankáři Klepkovi a ten ho fauloval. Dittrich penaltu bez problémů proměnil.

„V tu chvíli jsme si říkali, že to je skvělé, 2:0 jsme už dlouho nevedli,“ poznamenal sekretář petrovického klubu Bruno Kencki. A což teprve 3:0!

O pár momentů později zahráli hosté nevyvedenou malou domů, gólman Klepek evidentně neměl svůj den a místo aby balon zakopl do širých lánů kukuřice vůkol celého hřiště, trefil míč metr nad zemí k volnému Šusterovi. Ten ale neměl nijak lehkou pozici – stál na půlce hřiště, nicméně z dobrých pětačtyřiceti metrů se trefil přesně do odkryté brány. V tu chvíli by jistě uznale pokýval hlavou i barcelonský technik Messi.

Ve druhé části se domácí jali kontrolovat příznivý průběžný stav, který jim trochu znechutil šutér Mandičák, jenž zužitkoval nahrávku Holého. To ale bylo ze strany hostů vše a domácí si už výhru zkušeně pohlídali.

V závěru ji mohli ještě navýšit, ale Reichl se už ke druhé kličce gólmanovi neodhodlal, takže balon z jeho kopačky letěl těsně vedle a po jeho přihrávce se na konci netrefil ani Buzek. „Nevadí, tři bodíky jsme potřebovali a máme je. Navíc jsme předvedli, že umíme střílet góly, což je před středečním výjezdem do Prostějova pro nás nesmírně povzbudivé,“ pochvaloval si Kencki.

Branky: 15. Reichl, 40. z pen. Dittrich, 43. Šuster – 55. Mandičák. Rozhodčí: Růžička, žluté karty: 2:4, diváci: 110.

Petrovice: Sabela – Buzek, Gill, Bernatík, Reichl – Vlachovič (68. Urban), Bielan, Dittrich, Škuta – Koper, Šuster (73. Kumpán, 88. Langer). Trenér: Pavel Poledník.

Další zápas hrají Petrovice ve středu v Prostějově.