Depos Horní Suchá – TJ Smilovice 2:2 (2:0)

První poločas začali domácí proti vyspělému soupeři, který hrozil hlavně ze standardních situací, celkem dobře. Drželi míč na kopačkách a vytvořili si mírnou převahu.

Hosté vsadili na rychlé kontry, které byly nebezpečné a brankář Drobec se při nich vyznamenal. „V úvodu zápasu nás podržel. Zneškodnil několik nebezpečných situací. To bylo hodně důležité,“ uvedl předseda fotbalového oddílu z Horní Suché Ivan Marini.

Domácí se dostali do zaslouženého vedení ve 12. minutě. Brankář Smilovic podběhl centr a Beránek poslal míč z úhlu do opuštěné branky – 1:0. Domácí mohli náskok pojistit, ale J. Skřížovský a Zálejský nedotáhli nadějné akce do zdárného konce. Minutu před koncem poločasu se Sušané zvýraznění náskoku přece jen dočkali. Po standardní situaci se prosadil na zadní tyči hlavou Kaleta a Sušané vedli 2:0.

Po přestávce hosté změnili rozestavení a snažili se tlačit před branku se třemi útočníky. Jenže domácí hráli v pohodě a měli nadále více ze hry.

K zemi je však srazily vlastní chyby. V 58. minutě se obránci nedorozuměli s gólmanem a hosté do prázdné branky snížili Cupkem. „To byl skoro vlastní gól. Útočník hostů sledoval po dlouhém nákopu důrazně míč a my mu ho vlastně sami nabídli,“ přiblížil chybu Marini.

Aby toho nebylo málo, vyrobili Sušané ještě jednu hrubku. V 76. minutě vypadl po rohu Drobcovi lehký míč z rukou a Topiarz se mu za to poděkoval snadnou vyrovnávací brankou.

Hektický závěr už změnu stavu nepřinesl. Nejdříve Zima po přečíslení netrefil tři minuty před koncem odkrytou smilovickou branku a v poslední minutě zase hosté zazdili samostatný nájezd.

„Musí nás mrzet to, že jsme nevyhráli. Dva góly jsme totiž soupeři doslova darovali. Škoda, že jsme prohospodařili dvoubrankové vedení. Potvrdilo se, že chyby brankářů jsou nejvíc vidět,“ konstatoval Marini.

Branky: 12. Beránek, 44. Kaleta - 58. Cupek, 76. Topiarz. Rozhodčí: Jiřík, žluté karty: 2:2, diváci: 80.

Horní Suchá: Drobec – Osika, Kaleta, Jeziorský, Hradil – Zima, Zálejský, Przywara, Příborský (46. Horváth) – Jan Beránek (70. Čermák), J. Skřížovský (81. Janovský). Trenér: Zdeněk Menoušek.

Další zápas Hraje Horní Suchá v sobotu ve Veřovicích.