Sparta Praha B – MFK OKD Karviná 1:2 (0:1)

V sestavě sparťanů se objevily tři posily z áčka Brabec, Hušbauer a Podaný, naopak v sestavě Karviné scházel oproti minulému utkání s Vlašimí pouze Chovanec, kterého nahradil Mišinský.

Úvod zápasu naznačil, že Karvinští hodlají dostát svým bodovým ambicím i proti rezervě z Letné. Pečlivě bránili, ale nezapomněli ani na to, co diváky baví – kombinační hru směrem dopředu. „Měli jsme tam slušné akce, hlavně ty brejkové, ale ty jsme ve většině případů nedotáhli do konce. Na tomhle musíme ještě zapracovat,“ hlásil po utkání trenér MFK OKD Karel Kula, když se svým týmem nasedal do pendolina směr Karviná.

Karvinští proti mladým sparťanům hráli vyrovnanou partii a byli lepší. Záhy přišla první gólová šance. V 17. minutě obral Milosavljev o míč Brabce, proběhl kolem Tomáška a vystřelil, ovšem brankář Vavruška předvedl skvělý zákrok a zachránil svůj tým od pohromy.

Ve 26. minutě přišla ještě větší tutovka. Ciku se po obrovské chybě domácích řítil sám na brankáře Vavrušku, ten vyběhl a míč mu ve skluzu vypíchl, Ficek se následně ze čtyřiceti metrů pokusil o něco podobného jako minule Milosavljev, ale i on o pouhé centimetry neuspěl! Míč skončil na horní síti.

„Nicméně to byly momenty, které nám postupně dodávaly na odvaze v ofenzivě. Věděli jsme, že obrana Pražanů není nijak pevná,“ konstatoval trenér Kula.
Brzy se to potvrdilo. Nabuzený Ficek vyslal v 39. minutě za obranu krásně Cikua a ten technicky podél gólmana Vavrušky otevřel skóre – 0:1.

Náskok hosté do přestávky udrželi a do druhé půle šli s tím, že jej musí brzy zvýraznit. „Bylo nutné pokračovat ve stejných intencích, určitě jsme nemohli dopustit, aby se soupeř dostal do hry. Už jsem to říkal před zápasem, ale ti mladí kluci ze Sparty umí hrát dobrý fotbal. Nesmí k němu dostat prostor, jinak je zle,“ varoval kouč Karviné Karel Kula.

A tak bylo na jeho hráčích, aby nadále drželi dirigentskou taktovku pevně ve svých rukou. Poté, co nejprve zahrozil Milosavljev, se Karviná skutečně dočkala další trefy. Po přečíslení domácí obrany nahrál výtečně hrající Ciku obrozenému Gondovi a ten z prostoru pravé strany parádně prostřelil Vavrušku – 0:2.

Až po téměř sedmdesáti minutách čekala první vážnější práce ve svém pokutovém území i gólmana MFK Kafku. „Do té doby jsme bránili opravdu slušně, bylo to ale dáno i naší dobrou hrou ve středu hřiště a precizní poziční hrou,“ vypíchl taktické body Karel Kula.

Sparťané za nepříznivého stavu přitlačili a Kafka musel nejprve vyrážet centr Rady a poté i mnohem nebezpečnějšíbombu Frýdka.

Karviná následně zahrozila z brejku, Gondovu nádhernou jedovku gólman Sparty B jen sledoval. Nakonec se míč otřel o tyč!

Čtvrthodinu před koncem zadělal na drama Putz. Po Susově pasu obelstil ofsajdovou past Karviné a dal domácím naději. Zbytečně. Ve zbytku zápasu už si hosté tři body nenechali vzít.

„Podařilo se nám splnit cíl, se kterým jsme sem jeli. Hráči odvedli srdnatý a zodpovědný výkon, podobně jako v předchozích dvou zápasech. Můžeme být spokojeni,“ dodal Kula, přestože se Karviné ani v devátém soutěžním klání nepodařilo udržet čisté konto. „Když budeme inkasovat a vyhrávat, tak mi to vadit nebude,“ zasmál se závěrem Kula.

Branky: 75. Putz – 39. Ciku, 65. Gonda. Rozhodčí: Ardeleánu – Blažej, Zeman, žluté karty: Hušbauer – Hrtánek, Ficek, Presl, diváci: 300.

Karviná: Kafka – Hrtánek, Bolf, Motyčka, Hoffmann – Jursa – Ciku, Gonda, Ficek (83. Chovanec), Miloslavljev (78. Bartošák) – Mišinský (71. Presl). Trenér: Karel Kula.

Další zápas hraje Karviná v sobotu se Zlínem.