AFC Veřovice – IRP Český Těšín 0:2 (0:1)

První poločas nebyl ještě z českotěšínské strany kvalitní a soupeř měl navrch. Vytvořil si i několik dobrých šancí, ale žádnou nedokázal proměnit. V bráně IRP nastoupila trenérka Sylva Bajtková a gól nedostala.

V 26. minutě se poprvé měnilo skóre, když Borová na pravé straně hřiště zatáhla míč a její přihrávku proměnila ve vedoucí branku kapitánka Dordová. Chvíli na to se dostala do šance i Lepíková, ale brankářka Veřovic skvěle zasáhla.

Před poločasem si domácí hráčky vytvořily velký tlak, ale nedokázaly proměnit ani ty nejvyloženější šance, a tak se šlo do šaten za stavu 0:1.

Trenérka Bajtková reagovala na veřovický tlak zpřeházením jednotlivých postů sestavy a Těšíňanky byly hned víc než vyrovnaným soupeřem. V 54. minutě šly předčasně pod sprchy po vzájemné roztržce těšínská Skočková a domácí kapitánka Černochová, což hostující tým vybudilo k ještě lepšímu výkonu a domácí už nepustil do žádné šance.

Sám jich měl hned několik, ale ani Těšíňanky nedokázaly skórovat z vyložených pozic. Tutovky postupně neproměnily Hrabcová, Lepíková a Špalková. Nakonec za ně zaskočila znovu Kristýna Dordová a pěknou střelou z dálky upravila na konečných 0:2.

„Smůlou bylo zranění naší obvyklé brankářky Sikorové, která tentokrát musela nastoupit na místě stopera, ale v utkání odehrála pouze šestnáct minut a minimálně na měsíc je mimo s podvrtnutým kotníkem. Za druhý poločas si ale děvčata výhru zasloužila,“ komentovala utkání trenérka Bajtková.

Branky: Dordová 2.

Č. Těšín: Bajtková – Ž. Hrabcová, Sikorová (16. Spratková), Kurková, Kohutková, Špalková – Vítková, Dordová, Skočková, Borová (86. Szlauerová) – Lepíková (67. Ištoková).